Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Cum Se Poate Face O Returnarea Antivirusului?

Optiuni

Duminica am cumparat de la eMAG un BitDefender Internet Security 2012 2 ani 3 useri si nu merge update-ul, nici ieri nu a mers, nici azi nu merge. Eroarea este cu (-1011).


Cum se poate face returnarea antivirusului la eMAG si dezactivarea licentei din contul meu de BitDefender???

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat septembrie 2011
    Optiuni

    Salut.


    O sa fi contactat de un coleg de al meu si o sa stabiliti toate detaliile.


    Multumim.

  • Multumesc

  • Salut BooghyR,


    Returnarea produselor Bitdefender achizitionate prin eMag se poate face conform politicii eMag prezentata aici


    In cazul in care doresti sa investigam mai departe ce a cauzat aceast mesaj de eroare, colegul Cristi B. cu siguranta te poate ajuta cu o solutie.


    Mersi,


    George

  • Poate pana la urma reusim sa rezolvam problema cu update-urile si sa nu il mai returnez... . Acuma imi apare "Anumite probleme necesita atentie. Exista o problema de rezolvat" si la Evenimente la Actualizare: "Actualizarea nu s-a putut realiza. A survenit o eroare pe parcursul actualizarii (-1011).


    post-33766-1317071989_thumb.png


    Se poate sa fie vina routerului?

  • Paul.R
    Optiuni

    Nu stiu sa iti spun o rezolvare la acest aspect, dar te-as sfatui sa nu schimbi BD cu un alt produs de securitate. BD isi face treaba foarte bine si eu am avut diverse probleme dar s-au rezolvat cu timpul. BD e un produs excelent si in plus e romanesc, ca sa te convingi si mai bine ca este un produs excelent ai la indemana: av-test.org, av-comparatives.org, vb100,,WestCostLab. , etc.

  • BooghyR
    editat septembrie 2011
    Optiuni

    Ok, tocmai de asta l-am luat (pentru ca e foarte bun), dar nu mi se pare normal sa nu mearga update-ul la antivirus.


    EDIT: Am incercat si fara router. Aceiasi problema.

  • Interesant, s-a updatat acuma dupa vreo 14 erori.


    Apare "Ultima actualizare: azi", dar iarasi nu mai merge sa fac update si da eroare

  • rootkit
    Optiuni

    Salut.


    Ce eroare apare in fereastra? E un cod pe acolo?


    Multumim.

  • Tot aceiasi eroare ca mai sus. Poza e mai sus. Eroarea e (-1011).

  • rootkit
    Optiuni

    Salut.


    Cine este providerul tau de net? Ai router wireless?


    Merci.

  • BooghyR
    editat septembrie 2011
    Optiuni

    Providerul meu de net e NextGen. Da, am un router wireless.


    Nici de pe laptop nu pot face update, aceiasi eroare. 1011


    Acuma am facut ce scria aici la punctul B si mi-a aparut asta


    cmd.png

  • BooghyR
    editat octombrie 2011
    Optiuni

    Vad ca acuma s-a rezolvat problema :). Mi se updateaza din 10 in 10 min :D

  • rootkit
    Optiuni

    Multumim pentru feedback.


    Inchis.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!