Windows 10 Pro-insider Build-update Fast

Am instalat ultimul build windows 10 x64 Pro (Insider Build-Fast Ring) :


BitDefender Total Security 2016 nu are toate modulele functionale,am intampinat probleme la modulul "Active Threat Control" nu se poate activa,modulul "Dedectia intruziunilor" nu se poate activa.


Va rog remediati problemele printr-un update,folosesc ultimul build:20.0.19.1099/limba ROMANA.

Comentarii

  • oneLess
    editat octombrie 2015
    Am instalat ultimul build windows 10 x64 Pro (Insider Build-Fast Ring) :


    BitDefender Total Security 2016 nu are toate modulele functionale,am intampinat probleme la modulul "Active Threat Control" nu se poate activa,modulul "Dedectia intruziunilor" nu se poate activa.


    Va rog remediati problemele printr-un update,folosesc ultimul build:20.0.19.1099/limba ROMANA.


    la ultimele 3 build-uri 10532 , 10547 , 10565


    facand de fapt upgrade la ele prin Windows Update


    (de la 10240 fara instalare clean)


    cu BIS 2016 instalat


    am avut si eu unul sau mai multe module nefunctionale


    gen firewall il puneai pe on si statea 0,2 secunde on si se facea off la loc


    pe fix spunea ca a fixat/solved , dar de fapt nu facea acest lucru


    IMEDIAT dupa upgradarea windows


    si se mentinea si dupa 10 restarturi windows / updateuri BIS


    Solutia la mine a fost dezinstalare si reinstalare BIS 2016


    apoi totul a fost ok de fiecare data pana la urmatorul upgrade/build de windows insider preview


    build nou de windows care pe fast ring apare cam la 2 saptamani


    ok bineinteles cu exceptia centralului care este un dezastru , dar asta este altceva.


    centralul est ok daca ai fix 1 licenta 1 cont sau fix 1 cont 3 useri 3 deviceuri windows


    daca ai amestecatura de licente/subscriptii si mai multe deviceuri , ha ha ha.....


    deci nu cred ca e vorba de rezolvare numai prin update-uri bitdefender


    cred ca tzine de Microsoft , posibil de ambii


    GINI


    te rog abtine-te sa comentezi ACEST POST , si in general e bine sa retii ideea


    NU ma in intereseaza PARERILE tale , OPINIILE tale si nici GROSALANIILE tale


    si cred ca nu sunt singurul pe aici


    Multumesc pentru intelegere !


    O zi buna si tie GINI in continuare , si voua celorlalti !


    Cosmin

  • Bitdefender 2015, 2016 functioneaza decat pe Windows 10 - build 10240. Pe build-urile 10500+ va crapa momentan. Probabil se vor ocupa si de acest lucru dupa ce vor rezolva problemele de Central...

  • Bitdefender 2015, 2016 functioneaza decat pe Windows 10 - build 10240. Pe build-urile 10500+ va crapa momentan. Probabil se vor ocupa si de acest lucru dupa ce vor rezolva problemele de Central...


    posibil sa ai tu aceste probleme .


    eu nu sunt de acord cu ce sustii tu ,


    in sensul ca mie mi-a crapat BISul pe 2 laptoape de test windows insider > 10240


    de fiecare data cand am facut upgrade de versiune de WINDOWS.


    adica la prima bootare dupa instalare versiune windows superioara diverse module,


    bitdefender dadeau in balbaieli , chiar si dupa n restarturi precedate de actualizare bitdefender


    (firewallul de fiecare data)


    asta s-a intamplat de 3 ori cu versiunile oficiale : 10532 , 10547 , 10565


    dupa uninstall plus install totul era ok


    adica ok cu toate bubele pe care le stim dar fara bube suplimentare


    daca mai dureaza mult cu rectificatul posibil sa avem un BitdefenderGate


    adica sa se sature clientii


    iar 2015 v.19 pentru win 10 chiar nu mi-a facut probleme.


    cosmin

  • Nu am afirmat niciodata ca eu as avea aceste probleme :)


    Doar am auzit un zvon prin targ, cum ca Bitdefender nu garanteaza functionalitatea produsului pe orice alt build in afara de 10240 :P


    Bineinteles, orice PC e un caz diferit, pe unele poate functiona, pe altele nu, pe altele doar dupa o reinstalare, etc.

  • Nu am afirmat niciodata ca eu as avea aceste probleme :)


    Doar am auzit un zvon prin targ, cum ca Bitdefender nu garanteaza functionalitatea produsului pe orice alt build in afara de 10240 :P


    Bineinteles, orice PC e un caz diferit, pe unele poate functiona, pe altele nu, pe altele doar dupa o reinstalare, etc.


    in targul pe unde ma plimb eu si cam de mult timp


    se zvoneste ca niciun producator de software


    nu garanteaza nimic si niciodata


    ca de aia s-au inventat conditiile de licentiere


    weekend placut

  • INFORMARE


    la/dupa ultimul update de windows pro 10 insider


    de la build 10565 la 10576


    NU am avut nicio problema


    cu BTS 2016 v.20.0.20.1143


    deja instalat/updatat/subscriptionat deja


    (de data asta si prima data cand este OK,


    adica nu necesita reinstalare <_< )


    cu Central (pig-aria anului) , care nu are nicio legatura cu softul in sine ,


    e vorba doar de licentiere si atat


    a ramas cum s-a stabilit (cum vor ei sau mai exact cum pot ei -> BitdefenderGate) :wub:


    c