Bitdefender 2016 Dezinstalare/ Instalare

Salut cu stima pe noul moderator al Forumului!


Acum ca produsul e lansat și-n limba romana, as dori sa întreb ce sfat ne dați?


Rămânem cu 2015-le ( protecția fiind identica cu 2016 ) pana ce produsul 2016 este stabil 100%?


Eu doresc sa instalez versiunea în limba engleza, ce ma sfătuiți, sa o instalez din BitDefender Central?


Exista kit online x64 pentru versiunea în en a BitDefender TS 2016? sau e practic același lucru cu ceea ce oferă BitDefender Central?


Pentru o dezinstalare completa a produsului 2015, e suficient utilitarul de dezinstalare?


Va mulțumesc!

Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

Comentarii

  • Chris88
    editat octombrie 2015

    Salut.


    Daca folosesti W10, eu zic sa mai astepti cel putin pana apare TH2(a trebuit sa reinstalez BIS2016 cand am facut update la insider preview ultima versiune).


    Cat despre instalarea produsului(lb. engleza), nu am avut probleme decat cu Central(vezi forumul pt. lb. engleza), dar le-am remediat. Folosesc BIS2016 pe un laptop unde am instalat W10 TH2 insider preview, fara alte aplicatii/programe terte parti.


    Cat despre utilitarul de dezistalare pt. versiunea 2015, daca esti pe W10 si il folosesti, intra in task manager si vezi daca la Startup iti ramane intrarea "Program"(fost Bidefender Agent), daca da inseamna ca mai ai cel putin 2 locatii in registrii ce trebuie sa le stergi fie manual fie cu un soft profesionist(pt. manual, vezi http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=59865); am dezinstalat odata BIS2015 pe laptop-ul ce il folosesc zilnic, cu W10 Pro si am avut ramasa intrarea in Startup :(.


    Multa bafta.

  • Math_Matei
    editat octombrie 2015

    folosesc windows 8.1 Pro, licentiat


    Multumesc pentru sfat!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Buna seara,


    Bitdefender nu poate recomanda unui utilizator extrem de multumit de o anumita versiune(2013, 2014, 2015) renuntarea la aceasta, pentru 2016.


    Ceea ce putem spune este ca:


    - pentru versiunea 2015 nu vor mai exista actualizari de build, ci doar actualizari ale bazei de date necesare detectiei de malware si protectiei impotriva web-site-urilor periculoase urmand ca:


    -pentru versiunile de Windows 7 sp1, 8, 8.1 si 10- build-ul final va ramane cel actual: 19.2


    -pentru versiunile de Windows XP sp3 si Vista sp2- build-ul final va ramane cel actual: 18.23


    - Bitdefender 2016 este un produs nou, care beneficiaza de cele mai noi tehnologii si module de protectie, unice in anumite cazuri.


    - Bitdefender 2016 va fi un produs in continua dezvoltare, urmand ca orice posibila eroare sa fie rezolvata prin actualizari, in cel mai scurt timp posibil.


    Pentru a instala Bitdefender 2016, in orice limba, tot ceea ce este necesar este sa setati limba din contul Bitdefender Central> Contul Meu(click pe adresa de mail)> Limba


    Kit-ul de instalare on-line descarcat din Bitdefender Central este compatibil atat pe versiunile Windows x64 cat si pentru x32.


    Pentru a dezinstala versiunea 2015, tot ceea ce este necesar sa faceti este sa rulati utilitarul de dezinstalare:


    http://www.bitdefender.com/files/Knowledge...installTool.exe


    Pentru a dezinstala versiunea 2016, este necesara dezinstalarea produsului din Control Panel, urmata de dezinstalarea Bitdefender Agent si stergerea fisierului de instalare descarcat din Bitdefender Central.

  • Mulțumesc mult și apreciez enorm multitudinea de detalii!


    Sunt convins ca munca celor de la dezvoltare este neîntrerupta și ca vor scoate cea mai performanta versiune într-un timp record.


    Zi minunata !

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Am instalat in dimineata aceasta, fara absolut nicio problema BitDefender TS 2016


    Pasii urmati vi-i prezin si voua:


    1. se ruleaza new uninstall tool


    2. restart PC


    3. curatare registrii cu CCleaner


    4. stergere folder direct Bitdefender din:


    programdata


    programfiles ( daca exista )


    5. stergere din registry HKEY_USER\.Default\Software\SetID


    6. stergere Bitdefender din partea STANGA din registry locatia: HMLocal_Machine\Software\Bitdefender


    7. restart PC


    si


    8. instalare kit BitDefender Central


    Mult succes si multa incredere!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Petrisor'
    editat decembrie 2015

    Salut!


    Am si eu o problema destul de Urata zic eu. Seara trecuta am cumparat bitdefender total security 2016 si am urmat instructiunile pt. instalare, dar nu ma lasa sa il instalez, adica se inchide instalarea dupa scan si download nefinalizandu-se installul. (mentionez ca rulez pe windows 10 x64)


    Help me please.


    Multumesc !

  • Daca am vista si cumpar bitdefender internet security 2016 ce versiune de bitdefender mi se va instala pe calculator ?

    Multumesc.

  • Sorin G.
    Sorin G.
    editat mai 2016

    @Petrisor - Am oservat ca situatia a fost solutionata impreuna cu echipa de support tehnic in tichetul : 2015121713190005

    @Ionita123 - 2016 nu este compatibil cu Vista si XP. Poti folosi subscriptia de 2016 pentru a instala Internet Security 2015.

    http://www.bitdefender.ro/support/how-to-install-bitdefender-on-windows-xp-and-windows-vista-1453.html

    Daca mai aveti intrebari va rugam sa reveniti.


  • Buna ziua, am cumparat o versiune Antivirus plus 2016 si nu reusesc sa finisez instalarea. De o saptamana tot ne trimitem e-mailuri si nu ajungem la niciun rezultat pana acum. Specific ca am Windows Vista 32. Cam cat mai dureaza? Banii i-am dat dat nu ma pot folosi de el .Multumesc 


  • Salutare,


     


    /index.php?/profile/207312-giurgeaaida/&do=hovercard" data-mentionid="207312" href="<___base_url___>/index.php?/profile/207312-giurgeaaida/" rel="">@giurgeaaida Imi poti da te rog mai multe detalii despre situatia intampinata ?


    Te rog sa-mi furnizezi si numarul de tichet generat pentru cazul tau.

  • giurgeaaida
    editat ianuarie 2017


    On 1/23/2017 at 4:12 PM, giurgeaaida said:



    Buna ziua, am cumparat o versiune Antivirus plus 2016 si nu reusesc sa finisez instalarea. De o saptamana tot ne trimitem e-mailuri si nu ajungem la niciun rezultat pana acum. Specific ca am Windows Vista 32. Cam cat mai dureaza? Banii i-am dat dat nu ma pot folosi de el .Multumesc 



    2017012007010001 Acesta este numarul sesizarii sau 2017012308060002 Nu pot sa introduc codul de activare. Imi spune ca :This key was already used to generate a subscription. Multumesc.


     

  • Sorin G.
    Sorin G.
    editat ianuarie 2017


    Salutare,


     


    Codul este deja atasat de contul Central si nu este nevoie pentru a il introduce din nou.


    Te rog sa urmaresti articolul de mai jos pentru a obtine o cheie de licenta pentru XP&Vista. (se bazeaza pe subscriptia deja atasata in contul Central).


    https://www.bitdefender.ro/support/-1453.html


    Apoi sa adaugi codul de activare in produsul Bitdefender 2015 care banuiesc ca este deja instalat. (Te rog sa apesi pe numarul de zile afisat jos pentru a deschide pagina de inregistrare.)


    Nota : Bitdefender 2016/2017 nu au suport pentru sistemele de operare XP&Vista.