Licenta Internet Security 2016

Va salut,


Am cumparat impreuna cu un coleg o licenta de bitdefender is 2016 pentru 1an/3utilizatori.


Eu sunt client bitdefender de vreo 3 ani de zile, avand acel cont creat pe bitdefender.


Prima data am activat licenta pentru prietenul meu pe pcul lui creandu-i cont pe bitdefender, iar celelalte 2 utilizari vroiam sa le folosesc pe cele doua pc-uri ale mele, folosind contul meu, bineinteles.


N-am reusit. Dupa ce am activat primul utilizator, am incercat sa activez si pe contul meu, insa zice: "Acest cod a fost deja utilizat pentru a genera un abonament." As dori sa-mi explicati o modalitate de a putea folosi produsul cumparat folosind lincenta ptr 3 utilizari. D'aia l-am si cumparat ptr ca era o solutie mai iefina.


Multumesc!

Comentarii

  • la 2016 , din cate am observat eu


    nu poti folosi dacat un SINGUR cont pentru o SINGURA licenta cu 3 subscriptii / 3 device-uri / 1 an


    la BD <= 2015 puteai folosi pentru aceeasi licenta 3 conturi de email diferite


    nu ai dacat sa intri in Central-ul prietenului tau


    si sa instalezi de acolo 2016 si pe device-urile tale.


    iti va afisa pe ecranul principal in BD/dashboard , emailul prietenului


    [alta aberatie]


    oricum , asta e o problema mica a CentralGate-ului .


    sunt sanse mari sa iti instaleze Total Security in loc de Internet Security,


    printre multe altele.


    Daca ai mai multe tipuri de subscriptii


    sau subcriptii cu perioade de timp diferite e varza rau


    le pierzi pur si simplu .


    etc...s.a.m.d...


    c

  • Multumesc Cosmin pentru sfaturi. Asa m-am gandit si eu sa ma logez cu contul lui, dar totusi nu as vrea... Astept si o parere oficiala, anu' asta...


    Oricum ... va fi ultimul an cand voi mai folosi bitdefender daca nu isi rezolva problemele cu suportul tehnic si cu kktul asta de bitdefender central...si am sa recomand tuturor prietenilor sa evite bitdefender... sunt alternative o groaza...