Fisiere Din Carantina

...pentru cei de la Bitdefender...varianta vtra free mi-a pus in carantina 2 fisiere back-up de sisteme Android, NOI, IAR BUTONUL VTRU DE RESTAURARE NU A AVUT NICIUN EFECT!...totul s-a intamplat dupa ce am dat o scanare totala...folosind un utilitar (Ubndelete 360) am reusit sa restaurez unul dintre fisiere, i-am schimbat externsia in cea originala si l-am recuperat... insa pe cel de-al doilea nu reusesc de nicio culoare,desi inca este la locul lui dar cu extensia specifica Bitdefender...insa cu clic dreapta pe el am doar un meniu de OPEN (nefunctional) sau SEND TO (se poate doar catre desk...)...ce pot face sa-l recuperez si pe al doilea...SAU MACAR SA-L STERG...nu vrea nici in SAFE MODE,NICI CU TOTAL COMMANDER...POATE IMI OFERITI O SOLUTIE...dupa restaurarea primului am mai dat o scanare si iar l-a gasit ca suspect (ESTE TOTAL FALS!...ESTE BACK-UP ANDROID TEL NOU,NEFOLOSIT!), de data asta a programul vtru acceptat excluderea,INSA AL DOILEA NU MAI ESTE VAZUT,DESI E ACOLO.....ce pot face sa scap de el macar (de cel caruia progr vostru i-a schimbat numele si este blocat la orice actiune)...SOLUTIA?

...toate cele...sa nu ne facem totusi de cacao,caci constat ca AV vtru constat ca face probleme de cam mult (2010)...de asemenea, o solutie platita semnaleaza si Netframework-ul original de la Win 7 ca fiind suspect...DE CE?...SI SUNT VARIANTE CU LICENTE PLATITE,ATENTIE!

Comentarii

  • Salut G_fane39,

    Pentru a scoate un fisier din carantina Bitdefender Free, te rog sa gasesti fisierul si sa ii schimbi extensia in cea originala. Astfel fisierul va fi citit de sistem si vei putea sa-l deschizi.

    Daca acel fisier a fost detectat ca un Fals-Positiv, te rog sa il trimiti pe http://www.bitdefender.ro/submit/ pentru analiza. De asemenea, te rog sa adaugi si fisierele de la Netframework ce au fost detectate.

    Situatia intalnita apare de obicei pentru ca sunt mai multe solutii de Securitate instalate pe acelasi sistem. Dupa ce ai scos fisierul din carantina, te rog sa dezinstalezi celelalte solutii de securitate si sa repari Bitdefender.

    Multumesc,