Ashampoo Music Studio 7 blocat de Fisiere Sigure din BitDefender 2018

De foarte puțin timp am cumpărat upgrade de versiune la Ashampoo Music Studio 7

Când am încercat, astăzi, sa convertesc un fișier .mp3 în formatul .flac, am avut 2 blocări din partea BitDefender-ului

Am acordat permisiunea celor 2 aplicații blocate pentru a-mi putea continua procesul de conversie.

Am văzut ca la ultimul build al Bit-ului, exista posibilitatea înlăturării acelor blocaje..nejustificate ( zic asta, întrucât e program licențiat oficial )

Daca șterg cele 2 blocaje, atunci la următoarea folosire a funcției de convertire am aceeași problema. Singura varianta e sa păstrez cele 2 fișiere în lista Acces Aplicație.

Specialiștii BitDefender nu pot oare testa acest program în laboratoarele lor și sa înlăture falsele blocaje?

E cam același lucru ca la Programele din pachetul Microsoft Office.

Mulțumesc mult!

Snap8.png

Comentarii

• Salutare,

Cel mai probabil acele 2 executabile nu sunt semnate digital in consecinta Bitdefender le blocheaza "by default".

Recomand sa fie lasate in lista cu bifa de Permis.

• Mulțumesc mult!

Asta am sa fac!

• RadioenLigne
    editat mai 2021
    Cred că este o licență confidențială
    Este posibil ca 2 fișiere să nu fie luate, așa că Bitdefender le va bloca.

Featured content

bitdefender review banner

The FBI Thinks You Should Double Check That QR Code

Quick Response codes, or QR codes as they're better know, seem to have popped up just about everywhere these days.

Read more

Data Security Incidents Set Record High in ITRC’s Annual Data Breach Report

The number of data compromises jumped 68 percent in 2021.

Read more

Creating a Reliable Mindset of Privacy on International Data Privacy Day

January 28 is known as International Data Privacy Day, a time to consider the importance of privacy and the protection of data.

Read more