Parola ? ex. ''Password protected 9''


Salutari ! dupa o perioada de cativa ani cu NortonAntivirus cu licenta, am ramas cu un gust amar fiind posesor de vreo 4 Trojan in computer .Aoleu ! Norton habar nu avea de ei,


am instalat BitDefender pe 6 luni'' Free Trial'' am sa l cumpar cu siguranata. . . deci virusii ia gasit BitDefender nu Norton (a nightmare)


Acum facind Scan cere o anume parola .EX''Password protected 9'' evident ca la pc nu am nici o parola la deschidere ,ar trebui sa i fac ? dar pina atunci  cum trec de ''Password protected 9'' 


ca sa pot sa faca Scan in acele foldere,repet ,eu nu am nici o parola niciunde .Windows ul  nou instalat .


Va multumesc f mult anticipat pt ajutor.

scan bit.jpg

Comentarii


  • La terminarea operatiunii de scanare apasa pe butonul VIZUALIZARE JURNAL si o sa vezi despre ce fisiere este vorba. Daca operatiunea s-a finalizat atunci mergi la NOTIFICARI/INFORMATII si deschide PROCESUL DE SCANARE A SISTEMULUI......


  • Salutare,


     


    Fisierele gasite cu parola nu au nici o legatura cu parola de windows.


    Acele fisiere sunt fisiere ce fie sunt criptate fie au o parola (arhiva rar / document doc etc).


    De cele mai multe ori sunt fisiere de la aplicatii legitime.

  • oneLess
    editat aprilie 2018


    sunt fisiere din KIT-uri de software care le ai pe hdd/ssd


    producatorul le arhiveaza gen 7z/zip/rar cu parola


    pentru a fi sigur ca nu se altereaza


    programul respectiv in procesul de instalare stie parola si le instaleaza cu succes


    bitdefender nu are de unde sa stie parola ca sa le scaneze


    nici tu nu ai cum sa o afli


    lasa-le asa sau sterge kit-urile


    c