Scroll bar/Bandă navigare - BitDefender 2020


Bună ziua.


Nu este probabil o prioritate, însă aș vrea să semnalez o eroare la interfața de produse BitDefender 2020, versiunea în română. Am atașat o imagine în acest sens.


De asemenea, nu se poate face acea "banda" de meniu mai lata putin? Nu poate fi prinsa usor cu mouse-ul. E valabil pentru toate astfel de ferestre.


O zi buna!

1.jpg

2.jpg

Comentarii


  • Buna ziua /index.php?/profile/215362-c%C4%83t%C4%83lin-c/&do=hovercard" data-mentionid="215362" href="<___base_url___>/index.php?/profile/215362-c%C4%83t%C4%83lin-c/" rel="">@Cătălin C,


    Pentru a solutiona situatia din prima captura de ecran, recomandarea mea este sa reconfigurati browser-ul default al computerului dumneavoastra. Articolul de mai jos include instructiuni pentru aceasta setare: https://support.microsoft.com/ro-ro/help/4028606/windows-10-change-your-default-browser


     


    Privind sugestia dumneavoastra privind bara de scroll din interfata produsului. Am raportat situatia echipei de dezvoltare. Va multumesc pentru notificare!

  • Cătălin C
    editat octombrie 2019


    Salut /index.php?/profile/211912-alex-d/&do=hovercard" data-mentionid="211912" href="<___base_url___>/index.php?/profile/211912-alex-d/" rel="">@Alex D.


    Nu văd legătura dintre deplasarea spre dreapta a chenarelor GHIDUL UTILIZATORULUI si CENTRUL DE ASISTENTĂ, cu sugestia oferita :)


    Indiferent de configurarea browser-ului, situația nu se schimbă cu nimic.


    Posibil e tot o problemă ce ar trebui să ajungă la echipa de dezvoltare.


    Spre ex., editia in limba engleză nu are această problemă - atașez imagine.


    O zi frumoasă!


     

    3.PNG


  • Salutare /index.php?/profile/215362-c%C4%83t%C4%83lin-c/&do=hovercard" data-mentionid="215362" href="<___base_url___>/index.php?/profile/215362-c%C4%83t%C4%83lin-c/" rel="">@Cătălin C,


    Imi cer scuze, intr-adevar nu am inteles corect situatia raportata. Am inaintat si aceasta eroare de interfata catre echipa de dezvoltare, impreuna cu cea referitoare la bara de scroll.


    Multumesc pentru clarificare. 


    Zi faina!


  • Mulțumesc și eu pt. că luați în considerare astfel de probleme aparent neînsemnate!


    Se poate închide acest topic având in vedere cã și-a atins scopul.


  • Multumim din nou pentru feedback!


    Topic inchis.

  • Cătălin C
    editat noiembrie 2019


    Bună seara. 


    Într-un alt topic deschis de mine, care ulterior s-a închis prin rezolvarea unei probleme prezentate, am mai postat și o problemă legată de bara scroll din meniul BitDefender.


    Se cunoaște oare și această problemă? Se poate rezolva în viitor? Eventual atunci când cursorul trece pe deasupra acesteia, ea să se lățească, ușurând astfel navigarea prin meniuri (problema am remarcat-o în mai multe ferestre ale produsului). Este destul de greu pentru a o folosi la aceste dimensiuni.


    Vă mulțumim pentru efortul vostru de a pune la dispozița utilizatorilor un produs de calitate! :)


    B.jpg


  • Nu o consider o problema!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM


  • Nu mã gândeam doar la mine atunci când am deschis subiectul acesta.


  • Revin cu o actualizare. Se pare că pentru interfața în limba română, acea bandă de scroll este mai lată puțin.


    Excelentă treabă! Poate vă găndiți și la celelalte versiuni de limbă. 


    Mulțumim!


  • Se pare ca devii penibil!


    Abține-te în a mai posta banalități. Acesta e un forum respectabil!

    Snap4.png

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Cătălin C
    editat mai 2022


    La mine, acea bandă apare mai lată. Se pare că tu nu ai ultima versiune


  • Salutare, 


    Am inaintat informatiile oferite catre echipa de dezvoltare. Multumim pentru raportare!

  • Math_Matei
    editat decembrie 2019


    Alex, am BitDefender instalat si pe PC meu, și pe al soției și pe băiatului.


    Toate arata la fel, zău ca nu o consider o problema.


    Are licență plătită?  Sau e o oferta free de prin vreo revista?


    N-as crede ca echipa de dezvoltare ar trebui sa se ocupe de astfel de fleacuri

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM


  • Salut Matei,


    Am testat intern bara de scroll a produsului. Conform testelor noastre utilizarea scroll-ului prin click si tragerea mouse-ului in jos este intr-adevar dificila. 


    De altfel, orice sugestie de imbunatatire a produsului este bine venita. 

  • Math_Matei
    editat decembrie 2019


    On 12/5/2019 at 7:18 PM, Alex D. said:



    Salut Matei,


    Am testat intern bara de scroll a produsului. Conform testelor noastre utilizarea scroll-ului prin click si tragerea mouse-ului in jos este intr-adevar dificila. 


     



    Salut Alex, te rog sa încerci asta: poziționează mouse-ul pe bara, apasă butonul stâng, și cu cu el apăsat, deplasează-te în sus și-n jos, oriunde de spațiul liber al display-ului.


    Ai sa constați ca efectul este deplasarea acelei bare de scroll, nefiind nevoie sa miști mouse-ul exact pe verticala, de-a lungul barei de scroll.


    Folosesc un mouse Logitech Wireless MX Master 2S, dar bănuiesc ca nu e semnificativ, același lucru s-ar întâmpla și cu un mouse obișnuit.


    Nu consider ca e dificil.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • [Deleted User]
    editat decembrie 2019


    Salutare,


    Am curatat putin acest thread deoarece am inceput sa deviem de la subiect.


    Va rog sa tineti cont ca fiecare utilizator are dreptul de a sugera orice fel de imbunatatire pe acest forum. In acelasi timp, discutia pe acest forum este una libera, dar in cazul in care un alt utilizator nu considera ca o anumita imbunatatire ar trebui sa fie aplicata, trebuie sa prezinte argumente valide. Spam-ul de tip "nu mi se pare relevant" doar creste numarul de post-uri ale utilizatorului, fara a aduce valoare in discutie.


    Va incurajez sa ramaneti on topic pe viitor.


    Thread locked.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!