O Foarte Mare Problema

knubabum
editat februarie 2009 în Discu355ii malware

Salut


Am si eu o mare problema.


Cand incer sa rulez cmd imi sare imediat.Cand incerc sa rulez HiJackThis (instaleru) imi sare chiar la terms and conditions.Regedit sare.O aplicatie daca vrea sa-si faca aupdate,sare.Tot ce pot sa cred e ca am un troian si imi da kill la toate aceste procese.Am incercat sa intru in safe mode cu cmd dar si acolo e o mare chestie ca imi da restart automat...


Am incercat cu diverse tooluri sa vad procesele care ruleaza pe calculator(evident care au mers si nu-mi dadea kill) si nu am gasit problema.Indicatii,orice folositor in aceasta problema mi-ar fi de mare ajutor...


Multumesc anticipat.


LE: presupun ca nu are nici un rost sa instalez un antivirus ca nici nu imi da voie sa-l instalez pentru ca ii da kill,sau e evident ca atunci cand vrea sa isi faca update kill ...

Comentarii

  • Salut


    Am si eu o mare problema.


    Cand incer sa rulez cmd imi sare imediat.Cand incerc sa rulez HiJackThis (instaleru) imi sare chiar la terms and conditions.Regedit sare.O aplicatie daca vrea sa-si faca aupdate,sare.......


    Cum adica sare ,se restarteaza calculatorul ?

  • nu,imi da troianul kill la proces

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    editat februarie 2009
    nu,imi da troianul kill la proces


    Iti recomand sa scanezi cu niste live cd uri de antivirus(nu pot preciza nume in cadrul forumului).


    Nu e exclus sa fie doar un sistem de operare corupt.


    Ai putea prezenta un log HijackThis : trendsecure.com/portal/en-US/tools/security_tools/hijackthis


    Downlodezi fisierul pe un alt calc ,ii pui un nume aleator, il transferi pe calcul infectat (de preferat de pe un CD) si incerci sa-l rulezi.

  • Iti recomand sa scanezi cu niste live cd uri de antivirus(nu pot preciza nume in cadrul forumului).


    Nu e exclus sa fie doar un sistem de operare corupt.


    Ai putea prezenta un log HijackThis : trendsecure.com/portal/en-US/tools/security_tools/hijackthis


    Downlodezi fisierul pe un alt calc ,ii pui un nume aleator, il transferi pe calcul infectat (de preferat de pe un CD) si incerci sa-l rulezi.


    nu merge sa instalez hijack,chiar si dupa ce i-am dat alt nume la exe-ul de instal:)

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    editat februarie 2009

    Downlodeaza si prajeste ISO-ul asta pe un alt calculator si ruleaza-l ca Live CD pe calculatorul infectat (bootezi de pe el ,citeste manualul placii de baza pentru detalii ) : http://download.bitdefender.com/rescue_cd/


    Meniul e intuitiv si ar trebui sa te descurci ,se poate face update dupa care faci scanarea.


    Exista si alte Live CD-uri de genul asta ,de la alti vendori antivirus ,n-ar fi rau sa incerci tot ce se poate pana la operatiunea de formatare.