Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Prelungire Licenta Bd Is 2008

Optiuni

Salut.


Folosesc IS 2008 (de care sunt foarte multumit). Peste cateva zile imi va expira licenta.


Intrebare : pot sa prelungesc licenta, si sa continui sa folosesc 2008'ul, sa nu instalez IS 2009 ?


In momentul asta nu am timp si vointa (din anumite motive) sa trec prin toti pasii necesari testarii lui 2009. Vreau sa am un antivirus functional si atat. Prin septembrie sau octombrie o sa instalez si IS 2009.


Merci.

Comentarii

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Salut ecs ,


    Este posibil sa-ti prelungesti licenta pentru produsul tau 2008 . Te rugam sa trimiti un mail la :sales@bitdefender.ro si colegii me te vor ajuta sa faci acest lucru.


    Multumesc.

  • ecs
    Optiuni
    Salut ecs ,


    Este posibil sa-ti prelungesti licenta pentru produsul tau 2008 . Te rugam sa trimiti un mail la :sales@bitdefender.ro si colegii me te vor ajuta sa faci acest lucru.


    Multumesc.


    Salut,


    Stiu cum sa prelungesc licenta, am mai facut prelungire, tot la IS 2008, dar anul trecut, cand 2008'ul era ultima versiune.


    Eram nedumerit de tabelul "Corespondenta produselor BitDefender (gama consumer) " de pe pagina "Prelungirea licentei BitDefender".


    Nu stiam daca are caracter:


    - informativ : cine are 2008, poate, daca vrea, sa instaleze 2009 si sa foloseasca licenta la care face prelungire


    sau


    -obligatoriu : cine are 2008 si prelungeste licenta, trebuie sa instaleze 2009, adica toate serialele generate astazi sunt valabile numai pentru ultima versiune de la fiecare gama, in cazul de fata 2009.


    Din raspunsul tau, banuiesc ca primul caz este cel adevarat.


    Corect ?

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Salut ecs ,


    In mod normal , prelungirea licentei se face pentru produsul curent , in cazul de fata BitDefender 2009 . Daca un client doreste sa foloseasca in continuare BitDefender 2008 , noi i-i putem schimba acea cheie , neffind obligatoriu sa foloseasca produsul nou . O licenta de BitDefender 2008 poate fi folosita fara nicio problema cu un produs 2009 .


    In cazul tau , te-am rugat sa trimiti un mail la departamentul nostru de vanzari pentru a evita schimbarea cheii de 2009 , pe care ai fi primit-o in caz ca faceai reinoirea prin site-ul nostru .


    Multumesc.

  • ecs
    Optiuni
    Salut ecs ,


    In mod normal , prelungirea licentei se face pentru produsul curent , in cazul de fata BitDefender 2009 . Daca un client doreste sa foloseasca in continuare BitDefender 2008 , noi i-i putem schimba acea cheie , neffind obligatoriu sa foloseasca produsul nou . O licenta de BitDefender 2008 poate fi folosita fara nicio problema cu un produs 2009 .


    In cazul tau , te-am rugat sa trimiti un mail la departamentul nostru de vanzari pentru a evita schimbarea cheii de 2009 , pe care ai fi primit-o in caz ca faceai reinoirea prin site-ul nostru .


    Multumesc.


    Ok, multumesc Alex, in sfarsit am inteles. :rolleyes: