Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Actualizare Inexistenta De 48 Ore

Optiuni
franki
editat februarie 2013 în Altele

Ma vad nevoit sa aplic si aici daca pe celalalt topic ( Bitdefender Forum > Română > Protecţie utilizatori individuali > Bitdefender Antivirus Free Edition > Instalare) nu am primit raspuns. Bitdefender Antivirus Free Edition nu se mai actualizeaza de 48 ore.Problema nu apare doar la cele trei PC-uri ale mele, ci si pe altele. Si pe alte forumuri se vorbeste despre asta. De exemplu pe forumul de pe Wilders security, la ”Security Products > other anti-virus software > Bitdefender Antivirus Free - English GUI ”, s-a anuntat aceasta problema.


Sper ca sa primim macar un raspuns. De ce nu se actualizeaza? proximativ, cand se va remedia problema?

Comentarii

  • Salut franki,


    Serverele sunt intr-o faza de mentananta de care stim.


    Vor reveni in cel mai scurt timp posibil.

  • Salut franki,


    Serverele sunt intr-o faza de mentananta de care stim.


    Vor reveni in cel mai scurt timp posibil.


    Acelasi raspuns dau si aici (ca si in postarea de la categoria ”Instalare”):


    Mda ... cu asta m-am linistit. Cu scuza asta sunt protejat pe deplin. Hai sa vedem cand se va remedia situatia. Nu comentez mai mult pentru ca e un produs gratuit.


    Totusi ar fi o mica problema! Daca ati auzit de etica si moralitate. Daca tot ne dati acest produs, dati-ne si ”lingura”. Altii asa fac. Ati lansat programul si in limba engleza! Adica si pentru ”minunatii aia straini care fac totul bine”. Si iar o sa avem o ”ghidusie” ... nu? A ... ”Is a Romanian software ... OK ... It is not good!!”.


    Daca eram asa la o miuta intre noi mai era ceva, dar asa ...

  • franki
    editat februarie 2013
    Optiuni

    Acelasi raspuns si aici:


    Cu scuzele de rigoare revin.


    OK! S-a actualizat. Nu am fost atent. Asta e cand ai un antivirus atat de silentios nu ai cum sa-ti dai seama ... nu?


    Dar ceea ce am scris anterior ramane valabil. Atat timp cat ati lansat versiunea si pentru straini, trebuie sa fiti mai atenti. Noi astia romanii (desi eu sunt ungur) mai suportam una, alta .... dar astialalti sunt foarte pretentiosi! laugh.gif

  • Franki, sus drapelul!


    ;)

  • Franki, sus drapelul!


    ;)


    Mai, nu-mi dau sema daca este vreo ironie sau nu, dar cred ca am dreptate. De ce? Pai, pentru ca:


    1) daca tot scoti un soft gratuit in domeniul protectiei IT, ofera si un serviciu gratuit excelent


    2) asta te ajuta mai mult decat orice publicitate/promovare/reclama


    3) de ce? ... pai, pentru ca:


    - ai recenzii favorabile daca produsul lucreaza excelent,


    - ai un numar foarte mare de utilizatori (atunci cand te lauzi ca ai un mare numar de utilizatori nu specifici care versiune e mai utilizata (vez alte brand-uri),


    - poti testa diverse solutii/variante fara a interfera cu utilizatorii platitori,


    - ai un excelent feedback la ceea ce se intampla in realitate, fara a investi in vreo echipa speciala (aici ma refer la: bug-uri, malware-uri nou aparute, diverse comportamente la diverse situatii care se leaga de SO-ul sau diverse softuri utilizate)


    asa ca ... in acest domeniu , si nu numai, ofertele de soft gratuit nu sunt pentru ca patronatul are o "erectie religioaso - divina", sau, vreo constiinta super "diafama angelica", ci un interes pragmatic. Normal sa fie asa. Viata e pragmatica. Totul este condus de "prea maritul dolar sau prea sfintia sa euro".


    Dar lasand totul la o parte, Bitdefender ofera un program excelent si gratuit. Oricat i-am/i-as cauta in coarne nu exista concurent pe acest palier. De ce?


    De aceea:


    - spatiu pe disk decent (nu mai e cum a fost la inceputul lansarii proiectului Gonzales)


    - detectie = excelenta


    - consum resurse PC/global = foarte bun


    - dezinfectie = excelenta; am inteles de la reprezenantii Bitdefender ca programul nu sterge, ci dezinfeteaza prin criptarea fisierului detectat - aici gasim doua chestii destepte, si anume, pote fi recuperat deca totul este OK sau poate fi sters in siguranta daca nu - desigur ca este si atreia situatie nedorita, pierderea fisierului din cvasi motive (nu s-a recuperat corect din cauza criptarii/decriptarii sau ca malware-ul nu este neutralizat de aceasta procedura - dar asta e un risc general pentru toate softurile de securitate)


    - are si un modul care functioneaza ca si un "Web Blocker" - e un fel de verificare de ******-uri


    - ultima versiune nu mai prezinta probleme la dezinstalare

  • Mai, nu-mi dau sema daca este vreo ironie sau nu, dar cred ca am dreptate. De ce? Pai, pentru ca:


    1) daca tot scoti un soft gratuit in domeniul protectiei IT, ofera si un serviciu gratuit excelent


    2) asta te ajuta mai mult decat orice publicitate/promovare/reclama


    3) de ce? ... pai, pentru ca:


    - ai recenzii favorabile daca produsul lucreaza excelent,


    - ai un numar foarte mare de utilizatori (atunci cand te lauzi ca ai un mare numar de utilizatori nu specifici care versiune e mai utilizata (vez alte brand-uri),


    - poti testa diverse solutii/variante fara a interfera cu utilizatorii platitori,


    - ai un excelent feedback la ceea ce se intampla in realitate, fara a investi in vreo echipa speciala (aici ma refer la: bug-uri, malware-uri nou aparute, diverse comportamente la diverse situatii care se leaga de SO-ul sau diverse softuri utilizate)


    asa ca ... in acest domeniu , si nu numai, ofertele de soft gratuit nu sunt pentru ca patronatul are o "erectie religioaso - divina", sau, vreo constiinta super "diafama angelica", ci un interes pragmatic. Normal sa fie asa. Viata e pragmatica. Totul este condus de "prea maritul dolar sau prea sfintia sa euro".


    Dar lasand totul la o parte, Bitdefender ofera un program excelent si gratuit. Oricat i-am/i-as cauta in coarne nu exista concurent pe acest palier. De ce?


    De aceea:


    - spatiu pe disk decent (nu mai e cum a fost la inceputul lansarii proiectului Gonzales)


    - detectie = excelenta


    - consum resurse PC/global = foarte bun


    - dezinfectie = excelenta; am inteles de la reprezenantii Bitdefender ca programul nu sterge, ci dezinfeteaza prin criptarea fisierului detectat - aici gasim doua chestii destepte, si anume, pote fi recuperat deca totul este OK sau poate fi sters in siguranta daca nu - desigur ca este si atreia situatie nedorita, pierderea fisierului din cvasi motive (nu s-a recuperat corect din cauza criptarii/decriptarii sau ca malware-ul nu este neutralizat de aceasta procedura - dar asta e un risc general pentru toate softurile de securitate)


    - are si un modul care functioneaza ca si un "Web Blocker" - e un fel de verificare de ******-uri


    - ultima versiune nu mai prezinta probleme la dezinstalare


    Nu era nicio ironie ci doar o gluma referitoare la unele steaguri de care se face vorbire pe la TV.


    Subscriu la ceea ce ai scris mai sus.


    Zile bune