Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

De Ce Nu Raspundeti La Sesizari ?

Optiuni

In ziua de 30.06 am sesizat prin e-mail ca am posibile probleme cu noul produs Total Security (Ticket ID: 201306301002712). Mi s-au solicitat date suplimentare si de atunci nu am primit nici un raspuns. Mentionez ca dupa dezinstalarea produsului problemele semnalate au disparut.


In ziua de 02.07 am sesizat ca dupa dezinstalare nu mai pot sa instalez noul produs (Ticket ID: 201307021007488) Dupa un schimb de mesaje fara rezultat (ultimul din data de 10.07) problema persista.


In ziua de 18.07 am apelat telefonic in jurul orei 09.30 serviciul dvs. la nr. 0213001226 de unde am primit asigurari ca in cursul zilei o sa fiu contactat. Nu m-a contactat nimeni.


Ce metode sa mai folosesc ca sa onorati banii pe care i-am achitat in avans pe doi ani pentru produsul dvs. ?

Comentarii

  • Math_Matei
    Optiuni

    Salut!


    Cu siguranță sunt resturi ale BitDefender-ului ce nu au putut fi șterse , aceasta ar fi motivul pentru care nu poți reinstala !


    Din pct meu de vedere ai doar 2 variante:


    - te înarmezi cu mult mult curaj si ștergi din registri tot ce tine de BitDefender, folosind comanda Find: Bitdefender


    - astepti lansarea utilitarului de dezinstalare a noului BitDefender, lansare care se lasa de mult timp asteptata!


    Nu esti singurul care se vaită de imposibilitatea reinstalării!


    Ar mai exista un truc, încearcă sa instalezi noul BitDefender in limba engleza, kitul full


    Aceeași eroare?


    Cat legat de răspunsul mult așteptat, logica imi spune ca toți inginerii level 2 s-au mutat la suportul Bussines ( adică pe bani, nu e gratis )


    La telefon, nu sunt decât simpli consultanți, ale căror cunoștințe in domeniu, sunt minime!


    Succes!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Mindrucencu
    Optiuni

    Multumesc pentru ajutor. Am incercat stergerea urmelor in registri si am folosit inclusiv un program specializat pe care il am cu licenta (JV 16 Power Tools) dar degeaba. In modul sigur am gasit intr-un folder ascuns citeva fisiere cu extensia .bin care par sa fie ale Bitdefender dar nu am avut curajul sa le sterg. De atitea ori am incercat tot felul de solutii ca deja m-am plictisit. Am sa incerc si varianta in limba engleza dar nu cred sa am succes. Banuiesc ca o problema poate fi si de la faptul ca am sistemul pe 64 de biti. Anul trecut cind s-a lansat versiunea 2013 am patit la fel si dupa multe rugaminti o voce blonda de la suport a intrat in sesiune cu mine prin TeamViewer si dupa aproape o ora de munca a reusit sa-mi instaleze produsul. Cel mai tare ma deranjeaza faptul ca nu dau o minima explicatie, ceva de genul "domnule lucram la o solutie, stati linistit ca se rezolva." Deocamdata eu ii platesc anticipat dar folosesc serviciile altui producator.

  • Mindrucencu
    Optiuni

    In urma cu o ora am primit link-ul pentru noul utilitar de dezinstalare care a functionat si totul este in ordine in acest moment. Va multumesc.

  • Math_Matei
    editat iulie 2013
    Optiuni
    Multumesc pentru ajutor. Am incercat stergerea urmelor in registri si am folosit inclusiv un program specializat pe care il am cu licenta (JV 16 Power Tools) dar degeaba. In modul sigur am gasit intr-un folder ascuns citeva fisiere cu extensia .bin care par sa fie ale Bitdefender dar nu am avut curajul sa le sterg. De atitea ori am incercat tot felul de solutii ca deja m-am plictisit. Am sa incerc si varianta in limba engleza dar nu cred sa am succes. Banuiesc ca o problema poate fi si de la faptul ca am sistemul pe 64 de biti. Anul trecut cind s-a lansat versiunea 2013 am patit la fel si dupa multe rugaminti o voce blonda de la suport a intrat in sesiune cu mine prin TeamViewer si dupa aproape o ora de munca a reusit sa-mi instaleze produsul. Cel mai tare ma deranjeaza faptul ca nu dau o minima explicatie, ceva de genul "domnule lucram la o solutie, stati linistit ca se rezolva." Deocamdata eu ii platesc anticipat dar folosesc serviciile altui producator.


    Si eu am tot o versiune pe 64 biti!


    O singura data am avut problema cu BitDefender de genul celei prezentate de tine!


    Aveam Bit TS 2013 în Ro


    L-am dezinstalat sa instalez un build mai nou în En. Nici vorba sa fiu lăsat!


    De atunci am jurat sa nu mai instalez vers în Ro ale BitDefender-ului


    Ajutorul pe care suportul tehnic ti l-ar da ar consta in stergerea tuturor urmelor de Bit din registry, altceva n-ar avea ce face, te asigur!


    Te rog încearcă sa descarci kit full în lb engleza pe 64 bit, eventual suna la același nr de telefon prezentat de tine și cere-le sa iți trimită link de download pe e-mail.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Math_Matei
    Optiuni
    In urma cu o ora am primit link-ul pentru noul utilitar de dezinstalare care a functionat si totul este in ordine in acest moment. Va multumesc.


    Supppppperrrr!


    posteaza , te rog, link de download, aici pe forum!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Math_Matei
    Optiuni

    L-am postat, succes si mulțumiri echipei BitDefender!


    http://www.bitdefender.com/files/Knowledge...installTool.exe

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Mindrucencu
    Optiuni

    Precizez ca am instalat produsul in limba romana si functioneaza normal.

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Optiuni

    Ne bucuram ca situatia a fost solutionata si va multumim pentru feedback.


    O dimineata placuta!

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!