Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat] Carantina Foarte Eficienta

Optiuni

Azi am cautat programul office 2003 si cum nu gaseam pe nicaieri am intrat pe un hub si am descarcat un iso .L-am scanat si avea un fisier protejat cu parola si includea si un virus pe nume win32.freetrip.c@mm . Bine ca BD nu a mai stat pe ganduri si a sters acest virus.De asta spun ca nu sunt sigure programele de genul strong dc, odc, torrentele care nu au o protectie impotriva virusilor.Cel mai bine e sa strang cativa lei si sa cumpar office 2003.Asa cred ca e mai bine.Oricum multumesc BD. ;)

Comentarii

  • Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine un pic.Am crezut ca BD a rezolvat problema dar a detectat azi dimineata iar acest win23.freetrip.c@mm.E adevarat ieri a fost stearsa acea imagine iso atunci cand am dat sa o mut in carantina.Totusi fisierele din carantina se pare ca nu au fost trimise pt ca imi indica "nu''(niciunul trimis) si disparusera aseara de acolo primul fisier carantinat dar azi iar aparuse.Mentionez ca dupa ce mi-a aparut fereastra de dupa scanarea profunda nu a mers sa mut in carantina(mutarea in carantina esuata) si am fost obligat sa dau ignora(a doua optiune).Mai devreme dupa o alta scanare profunda a mers sa mut fisierul in carantina.Atasez print screen-ul cu prima scanare profunda de azi dimineata,jurnalul si obiectele din carantina.In cazul asta ce e de facut???

    post-27915-1260034091_thumb.jpg

    /applications/core/interface/file/attachment.php?id=5874" data-fileid="5874" rel="">1260005771_1_01.xml

    post-27915-1260034148_thumb.jpg

  • Cred ca am trimis alt jurnal da la o scanare de sistem dar acum atasez jurnalul scanarii profunde.

    /applications/core/interface/file/attachment.php?id=5876" data-fileid="5876" rel="">1260015593_1_02.xml

  • Am uitat sa precizez ... utilizez BD TS 2010 , Windows XP SP2.

  • oneLess
    editat decembrie 2009
    Optiuni
    Salut!Cel mai bine ar fi sa nu mai folosesti programe gen odc , dc++ , RDC, torrente etc. pt ca astea sunt programe cam periculoase pt comp.Stateam pe un hub si eu inainte si dupa ce am observat ca apar amenintzari gen troian m-am linistit si am hotarat sa nu mai intru niciodata pe acel hub .


    .........


    recomandarea mi-a fost data de catre [alex.stefan] mie intr-un alt topic deschis de mine .


    recomandarea fiind cu totul pe dinafara problemei topicului respectiv.


    [no comment]

  • Am facut o confuzie atunci in legatura cu RDC(RDC = Remote Desktop Connection) si apoi mi-am cerut scuze in acel topic deschis de tine Cosmin.Cat despre programele odc , strong dc sau torrentele imi mentin parerea ca nu sunt sigure si nu imi mai trebuie sa mai folosesc niciunul din ele niciodata.


    Edit: Pana la urma nu figureaza ca s-ar fi trimis la laboratorul de analiza nici un fisier din carantina. Dupa ultima scanare(profunda) se pare ca lucrurile stau mai bine pt ca nu imi mai indica nici o problema.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!