Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Reduceri pt elevi si studenti

Optiuni
SorinK
editat aprilie 2007 în Discu355ii generale

Buna ziua.


Va rog frumos incercati sa introduceti si dvs. un sistem de reduceri pentru programul antivirus, fidelizarea clientilor.


"C'U'M" face Microsoft oferind reduceri la Windows si Office.


Este un program destul de scump.


Eu unul nu am 2 milioane sa dau pentru o solutzie antivirus cand strang bani 4 luni sa iau o camera web la 65 RON.


Daca mash angaja nu as mai avea timp pt facultate, deci da nu lucrez si in prezent utilizez alt program antivirus si reinstalez windows-ul la 29 de zile ca sa pot utiliza programul in continuare.


Nu fumez, nu consum alcool cat sa ma imbat deci nu dau banii pe prostii.


Dar pur si simplu asta este situatia.


Cred ca ar creste utilizarea programului dvs. si mai tarziu oferind acele upgrade-uri cu preturi mai mici, daca ati facilita prima achizitie cand omul nu are venituri mari si nu il poate achizitiona.


Va multumesc.

Comentarii

  • AVG. DO YOU USE IT?


    e perfect pentru saraci.

  • ar fi o idee excelenta...oricum tinerii recurg la crackuri si piraterile din simplul motiv ca nu isi permit inca sa-si cumpere un AV bun.


    cat despre raspunsul lui MrMonkeyPantz...AVG free NU se compara cu BD.

  • alexcrist
    Optiuni
    e perfect pentru saraci.


    Ai putea sa folosesti un limbaj mai putin ofensiv?


    Un student, de obicei, nu prea se scalda in bani, dar asta nu inseamna ca e "sarac", ci doar "normal".


    Iar despre AVG...o singura data l-am folosit si mi-a sters toate exe-urile din calculator (si nu exagerez deloc...chiar si aplicatiile-sistem mi le-a sters) pe motiv ca sunt virusate (singurul detaliu este ca PCul n-avea nici o problema, mergea la fel de bine ca oricand. Si aveam si alt antivirus instalat, care nu imi dadea nici o alerta). Asta ma face sa cred ca AVG nu face doi bani.


    @v3nin: sunt total de acord cu tine :)

  • ovidiucucu
    editat aprilie 2007
    Optiuni

    Parerea mea e ca orice produs software care se adreseaza unei game foarte largi de useri (AV e un exemplu tipic) ar trebui sa aiba un "free home edition".


    Hai sa ne inchipuim ca in whatever company, potential client cu bani grei, se face printre angajati un sondaj de genul "bifatzi in lista urmatoare AV-ul pentru care credeti ca e bine sa cumparam licentze".


    Chiar si dintre "speti", unii vor alege pe cel cu care e mai acomodat, in alte cuvinte pe cel care "il are acasa". Nu toata lumea are timp sa "sape" pentru comparatie prin diverse documentatii sau sa-si bata capul cu diverse versiuni shareware.


    Nu sunt marketor, asa ca luati-o doar ca o parere care tzine de "programmer's common sense".


    Ovidiu


    PS. [ off-topic ]


    Termenul "sarac" pentru un student nu mi se pare deloc ofensiv. Doar asta e... cand eram noi studenti chiar cantam adesea la diverse chefuri/chermeze/bairamuri "Caci sint student si n-am un ban in buzunar...".


    Ceea ce de cele mai multe ori nu era chiar asa departe de adevar. :)


    Dar ma rog... vremurile se mai schimba, studentzii vin acuma la cursuri cu BMW-ul, asa ca unii s-ar putea simti ofensati... :P

  • O edititie free exista dupa cum bine stiti, dar nu are un shield activ. Banuiesc ca nu e nevoie sa va explic de ce nu are si acest feature.


    Iar pentru ca ati avut acest "request" pentru reduceri, "cineva acolo sus v-a auzit" :P. Asa ca am sa va putem prezenta o oferta speram suficient de buna ;).

  • O edititie free exista [...]


    Wow! Am pus mana pe el! Acusi intra-n teste. :);)


    Thanks!


    Ovidiu

  • SorinK
    editat aprilie 2007
    Optiuni

    Buna ziua.


    Multumesc.


    Sper sa fie avantajoasa oferta.


    In privinta antivirusilor slabi sau fara shield, nu ajuta cu nimic daca sistemul este deja infectat de un virus smart.


    Nu poti sa il folosesti deoarece a fost deja compromis si antivirusul.


    Eu consider ca rolul unui antivirus este in primul rand sa previna infectarea nu sa se "chinuie" sa il scoata dupa.


    Poti sa folosesti si un CD bootabil cu antivirus insa unii virusi sterg fisiere si nu te ajuta prea mult.


    Suntem in 2007 nu in 1994.


    Astazi malware scripts faciliteaza downloadarea de programe care downloadeaza virusi, viermi etc. fara ca sa dai comanda Download. Un program antivirus fara shield este avantajos intr-o situatie fericita, in care ai fost infectat cu amenintari prost programate (incapabile sa neutralizeze solutiile antivirus, shield si on-demand scanner).


    Chiar si unele programe antivirus care nu recunosc virusul pot fi inchise de virus, sau facute sa pice cand scaneaza (virusul este programat sa faca asta sau este un efect colateral datorita infectiei).


    O zi buna.

  • ovidiucucu
    editat aprilie 2007
    Optiuni
    Buna ziua.


    Multumesc.


    Sper sa fie avantajoasa oferta.


    In privinta antivirusilor slabi sau fara shield, nu ajuta cu nimic daca sistemul este deja infectat de un virus smart.


    Nu poti sa il folosesti deoarece a fost deja compromis si antivirusul.


    Eu consider ca rolul unui antivirus este in primul rand sa previna infectarea nu sa se "chinuie" sa il scoata dupa.


    Poti sa folosesti si un CD bootabil cu antivirus insa unii virusi sterg fisiere si nu te ajuta prea mult.


    Suntem in 2007 nu in 1994.


    Astazi malware scripts faciliteaza downloadarea de programe care downloadeaza virusi, viermi etc. fara ca sa dai comanda Download. Un program antivirus fara shield este avantajos intr-o situatie fericita, in care ai fost infectat cu amenintari prost programate (incapabile sa neutralizeze solutiile antivirus, shield si on-demand scanner).


    Chiar si unele programe antivirus care nu recunosc virusul pot fi inchise de virus, sau facute sa pice cand scaneaza (virusul este programat sa faca asta sau este un efect colateral datorita infectiei).


    O zi buna.


    Mda... grea-i viatza, Dom' Profesor!... :D

  • Buna ziua.


    Domnule Ovidiu nu sunt profesor.


    Nu ati citit primul post.


    Sunt student la Stiinte Economice si imi place informatica.


    O zi buna.

  • Ca sa revenim pe subiect :D:


    Oferta pentru elevi si studenti poate fi acordata pe baza unei copii dupa carnetul vostru de student trimisa prin fax sau prin e-mail.


    Adresa de mail sa fie sales@bitdefender.ro


    Iar faxul la numarul 021-233.07.63 si sa fie "in atentia departamentului vanzari BitDefender".


    Oferta consta in 20% reducere pentru orice produs BitDefender cumparat.

  • Buna ziua.


    Reducerea de 20% este destul de mica din punctul meu de vedere. :)


    Vedeti situatia Daewoo Romania, ce a facut cand mergeau prost vanzarile la masini ...au oferit conditii de finantare avantajoase, la fel fac si marile retele de magazine, nu vad de ce BitDefender nu ar putea oferii prin colaborare cu magazinele care distribuie produsele atat reduceri cat si conditii de finantare avantajoase pentru mai multe categorii de potentiali consumatori care astfel devin consumatori, unii din acestia erau consumatori si inainte dar utilizau poate versiuni de evaluare (va si papau banda la updatare) sau aveau versiuni mai vechi crackuite.


    Urmarind evolutia achizitiilor din partea romanilor de catre departamentul dvs. de vanzari cu sigurantza ati observat, cat de mult iubesc acestia ratele.


    Poate va razganditi si faceti un plan de rate pentru produs plata in 12 luni iar la trecerea anul viitor la urmatoarea versiune de Bitdefender se fac alte 12 rate.


    Puteti testa ambele variante si aceasta cu 20% reducere si cea cu ratele + reducere mai mica si vedeti care este mai avantajoasa pentru romani.


    Nu uitati de nr. f mare de produse achizitionate de romani in rate de la electrocasnice la mobila, automobile si preferinta acestora pentru grad de indatorare crescut decat pentru banii jos toti odata.


    Totusi e bine ca cineva acolo sus a vazut problema.


    Poate evalueaza din nou situatia si gaseste alta metoda de promovare a produselor avantajoasa pentru ambele parti.


    Sa nu uitam ca la un nr mai mare de vanzari costurile pe produs sunt mai mici.


    Munca intelectuala a personalului nu creste, produsul este multiplicat si adaosul comercial mai mic, la mai multe bucati vandute ofera un profit mai mare.


    Mult succes in continuare.

  • styx
    Optiuni

    Exista o solutie foarte simpla si ieftina la toata treaba asta cu antivirusii...se cheama LINUX...E mult mai sigur dar mai greu de "pilotat" si asta e adevarul. Dar vezi ca oamenii pur si simplu nu doresc sa-si farame mintile pentru ceva care i-ar costa mai ieftin dar mai bine si-ar scutura buzunarele. Asta e.

  • SorinK
    editat aprilie 2007
    Optiuni

    Buna ziua


    Am avut linux instalat (Fedora, RedHat, Slackware, CentOS 4, Mandriva, Suse), pica KDE-ul ca la Windows 98 interfatza!


    Linux-ul este bun pentru cei care vor securitate si au MULT TIMP LIBER!


    In linux in 3 ore nu am reusit sa instalez un program, vroia DEPENDINTZE nu mai mult nici mai putin de 6 alte programele, care culmea nu veneau nici ele singurele, vroiau altele.


    Pentru un program de 50 MB a trebuit sa mai iau de pe net inca 400 MB de dependintze!


    Alta problema in linux sunt driverele.


    Nu imi merge nici scannerul, nici imprimanta si nici webcamul.


    Cu alte cuvinte in afara de net si PC nu merge nimic.


    Nu exista drivere pentru ele scrise, decat pt Windows 98/NT/XP.


    Cu alte cuvinte Linuxul are destul de multe bube.


    E bun daca mai intai iei distributia si dupa iti cumperi perifericele, nu invers.


    E afectat de f putini virusi si e bun daca te lipsesti de KDE, rulezi GNOME sau o interfatza mai putzin placuta ochiului.


    O zi buna.

  • Haideti sa nu mai deviem prea mult de la subiect :P


    Aveti o categorie speciala pentru produsele noastre de UNIX sau daca vreti chit-chat puteti face oricand un Thread nou in discutii generale.

  • Exista o solutie foarte simpla si ieftina la toata treaba asta cu antivirusii...se cheama LINUX...E mult mai sigur dar mai greu de "pilotat" si asta e adevarul. Dar vezi ca oamenii pur si simplu nu doresc sa-si farame mintile pentru ceva care i-ar costa mai ieftin dar mai bine si-ar scutura buzunarele. Asta e.


    Sorry, off-topic.


    O masa la supa saracului nu se compara cu una la restaurant.


    Si, la urma urmei, cine-si bate capul sa dea un "tun" la supa saracului?

  • leftergiu
    editat aprilie 2007
    Optiuni
    AVG. DO YOU USE IT?


    e perfect pentru saraci.


    ...felicitari bogatule.....de nu ne spuneai tu noi astia "saraci" ramaneam pe dinafara.... :unsure:.. ne mancau virusi... :(

  • Avast Home Edition e mai bun decat BitDefender 10 pro plus?

  • Nu este mai bun AVAST home sau pro decat Bitdefender.


    O zi buna.

  • spikje
    editat mai 2007
    Optiuni
    Avast Home Edition e mai bun decat BitDefender 10 pro plus?


    Orienteaza-te dupa detection rate in benchmarkurile oficiale si ai sa vezi ca Bitdefender e in top cu Kaspersky ( fara reclama mascata, bitdefender ramane singurul produs romanesc de elita care surclaseaza majoritatea produselor antivirale). Concluzia este ca Bitdefender este mai bun in majoritatea cazurilor dar poate fi depasit in cazul anumitor infectii care depind total de semnaturile virale proprii.

  • mihai_romanian
    editat mai 2007
    Optiuni

    Sorink instaleaza pls yahoo messenger(e gratis) si contacteza-ma la id-ul acesta mihai_m_x2000.


    Keep an open mind i wanna help ya!

  • epsilon
    Optiuni

    In primul rand, salutare tuturor (este primul meu post).


    In al doilea rand.. ca sa nu deschid un nou thread, o sa postez aici. Ideea cu reducerea este foarte buna, dar am o intrebare. Am observat ca unele firme de calculatoare vand la orice calculator nou si un antivirus BitDefender, dar fara pachet. Se da doar kit-ul (care se poate lua si de pe internet) si codul de inregistrare, iar pretul este undeva in jur de 20-30 RON.


    Problema este ca de aceasta "oferta" pot beneficia doar cei care isi cumpara un calculator nou.


    Intrebarea mea este: de ce nu lanseaza si Softwin o astfel de oferta? In alte cuvinte, pe langa produsele obisnuite, sa se comercializeze si licente singulare, la un pret mai scazut, fara a mai pune la dispozitie intregul pachet cu cd, manual etc. Evident, o astfel de licenta ar trebui sa aiba cateva dezavantaje fata de cele obisnuite (legat de suport tehnic de ex sau.. nu stiu.. ).


    Parerea mea este ca toata lumea ar avea de castigat. Utilizatorul de rand (care sa recunoastem, nu este obisnuit sa cumpere produse originale) nu ar mai fi speriat de un pret de genul 120 RON si nu s-ar mai gandi ca "mai bine piratez decat sa cumpar". La un pret de 30-40 RON pt BitDefender 10 (Standard) sunt sigur ca multe persoane ar prefera un produs original.

  • Salut,


    ceea ce ai vazut tu ca se da si prin magazin si pe la ofertele tip hipermarket sunt licente de tipul OEM, e aceeasi treaba ca la licentele de windows care vin odata cu PC-ul.


    Se pot cumpara si licente OEM insa nu stiu in ce conditii. In general trebuie sa cumperi pe langa licenta si cel putin o piesa de hardware, cum ar fi un hard + OEM-ul in cauza. Licente OEM poate ai observat dar se gasesc la mai multe magazine online:


    openIT


    PCGarage

  • Ma scuzati ca intervin intr-un topic care da pe moarte. Am citit cu interes propunerile unora dar si remarcile acide ale altora.


    Nu pot sa inteleg cum este clasificat Bitdefender Antivirus ca fiind scump , la un pret de aprox 100 ron, si avand 2 ani de free updates/upgrades. Sa-mi fie iertat dar refuz sa cred ca 100 de ron e un efort extraordinar de mare chiar si pentru un student...mai ales ca investitia te tine vreo 2 ani. Numai o economie de 20 ron / zi timp de 2 luni ar plati efortul unui antivirus licentiat.


    Antivirusii free mi se par o bataie de joc si mai mult un instrument de marketing in a aduce ceva clienti solutiilor platite.