Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

problema(topic despartit)

Optiuni

Salut ! Va rog din suflet daca aveti putin timp liber sa va aruncati privirea si asupra prob mele. :( Nu stiu daca e virus , sincer sa fiu nici nu stiu ce e. Problema sta in felul urmator. De ceva timp am probleme cu sistemul,adica nu mai functioneaza cum trebuie, imi incarca greu, iar problema cea mai mare o reprezinta desktop-ul. La inceput am crezut ca am ceva ars in sistem. M-am gandit la placa video,dar dupa, cum sa fie placa video cand eu primesc semnal la monitor si mi se incarca wind.Am formatat pc-ul , am schimbat hard-ul, ram-ul e ok , procesorul la fel, chiar am schimbat si placa video si la fel. Am incercat sa pun o poza aicicare sa ilustreze mai bine problema mea dar nu am reusit, nu a mers mai exact ,se incarca fara oprire asa ca am uploadat poza pe acest site, sper ca nu ma injurati ca am pus un link aici http://rapidshare.com/files/175411994/HELP_1.JPG.html (nu prea ma pricep la uploadat pe net,sper ca nu ma gresit cu nimic) CUm am spus poate nu e virus,dar poate are cineva o idee la problema mea. Va rog ajutati-ma ! Am postat aici, sper ca nu ma gresit ! Va salut !

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Cred ca de la o componenta hardware(memoria sau placa video), dar sa vadem...


    Descarca Malwarebytes Anti-Malware si salveaza-l pe Desktop.


    Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.


    Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.


    La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.


    La final se va deschide un fisier in Notepad cu rezultatele scanarii. Posteaza continutul lui aici.

  • Sm3K3R
    Optiuni

    maryyus , pare ceva hardware.Posteaza si "continutul" sistemului inclusiv marca si specificatiile sursei.Acele aberatii se pot datora si coruptiei de fisiere pe hard disk, dar si memoriilor de sistem sau memoriilor de pe placa video,fie se supraincalzesc fie nu exista suficienta putere din sursa.


    Prima masura ar fi sa te asiguri ca sistemul e racit corect ,curata ventilatoarele din sistem de praf si verifica temperaturile la toate componentele.


    Scaneaza cu softuri de securitate, dupa care fa niste testari pentru RAM cu Memtest (insista mai ales pe tetele 5 si 8,rularea tuturor testelor cel putin 12 ore ar scoate ramii din calcule) si ruleaza si niste testari ale hard discului cu utilitare specifice de pe situl producatorului hard discului tau(dupa ce ne spui configuratia te pot directiona exact la toolurile de care ai nevoie).


    Daca aceste 2 teste sunt ok, reinstaleaza Windowsul pe curat si fa si niste testari dupa artefacte cu ATI Tool(merge cu orice placa video).


    E indicat sa faci back up la datele importante de pe hard disk inainte de testele de diagnostic pentru hard disc.