Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender 10 Ptr X64 ?

Optiuni

Am cumparat de curand versiunea BitDefender 10 , fiind student am tras putin de buget sa imi permit un antivirus cu licenta...


Toate ca toate , nici nu ma gandeam ca odata auns acasa cu BD sa nu imi mearga SO pe 64 biti.


Sunteti o firma cu renume , nu inteleg cum de dupa atata timp nu ati scos macar un patch sa faca antivirusul compatibil cu tehnologia X64 .


Nici pe xp nici pe vista nu mi-a mers instalat .


Vreau sa va intreb cand sar putea scoate un patch sau addon ceva care sa il faca compatibil , sau in cel mai rau caz daca am dat bani degeaba


Va multumesc

Comentarii

  • claudiu
    editat iulie 2007
    Optiuni

    patch care sa faca x32 version compatibil cu x64 nu se poate. trebuie rescris codul if i'm not mistaken. vina e a ta ca nu te-ai uitat la cerintele de sistem. acuma intre noi fiind :) nu stiu de ce ai ales SO x64 fiindca e apa de ploaie fata de x32. Daca ai >4 GB de memorie ma inchin cu respect :-)

  • alexcrist
    alexcrist
    editat iulie 2007
    Optiuni

    Salut vidockq,


    BitDefender v11 are versiune pentru 64biti.


    Ai doua posibilitati:


    1) te inregistrezi in programul BETA si folosesti versiunile BDv11 gratis (daca esti activ la raportat buguri, poti castiga si multe premii)


    2) folosesti un alt antivirus FREE pana in toamna cand va fi lansat oficial BD v11. Nu stiu exact cum va fi situatia cu licentele, dar mai mult ca sigur cele pentru v10 vor fi compatibile cu v11, deci iti vei putea folosi licenta cumparata acum, in toamna.


    Cris.


    Edit: claudiu are dreptate: nu se poate face un patch pentru a face un program sa mearga pe 64biti. Trebuie rescrisa o mare parte din cod pentru a putea lucra corect pe 64 de biti (mai ales ca este vorba de un produs de securitate, si nu se pot admite mici scapari)

  • Eu zic sa astepti lansarea versiunii 11 care are suport pentru x64 si mai mult ca sigur upgrade-ul va fi gratuit. ;)

  • v3nin
    Optiuni

    BD 11 o să aibă protecţie pentru componentele sale (anti-anti-antivirus) aşa cum au Kav, Nod etc şi sa nu poate fi oprite procesele BD din taskmanager ;) ?


    PS: Pun pariu că nu.

  • alexcrist
    Optiuni
    BD 11 o să aibă protecţie pentru componentele sale (anti-anti-antivirus) aşa cum au Kav, Nod etc şi sa nu poate fi oprite procesele BD din taskmanager ;) ?


    PS: Pun pariu că nu.


    Si eu pariez ca o sa pierzi pariul. :P


    http://forum.bitdefender.com/index.php?sho...entry6657


    Cris.

  • Self-protection in beta 3! Dupa spusele lui Vladx care nu lucreaza pentru Softwin(din cate stiu eu). Posibil sa fie adevarat si sa obtina informatii din surse sigure, iar daca este asa sa posteze pe forum clar ce va contine v11.


    De preferat este ca unul dintre cei ce se ocupa de beta(ma refera la beta team) sa posteze pe forum si sa spuna clar ce este nou in versiunea 11 si ce module sunt imbunatatite(daca sunt).


    Sa nu ne trezim ca, odata instalat beta 3, nu are self -protection.

  • alexcrist
    alexcrist
    editat iulie 2007
    Optiuni

    Dar n-a spus nimeni ca beta3 va avea SIGUR Self-Defence... vladx a spus ca BD v11 sigur va avea, poate chiar de la beta3.


    Oricum, nu cred ca dupa ce s-a facut atata taraboi pe tema asta, BitDefender nu va avea, in sfarsit, Self-Defence. Ar fi absurd...parerea mea :P

  • Ramane de vazut ;)

  • vladx
    Optiuni

    Ei bine se pare ca am avut dreptate, odata cu Beta 3 BTS 2008 are si self-protection.Singurul proces care se pare ca poate fi oprit este bdagent.exe ;)

  • Da! Ai avut dreptate. Un lucru bun facut pentru versiunea 11.


    @Vladx: daca mai ai si alte vesti bune, nu ar fi rau sa le postezi si aici ;)


    Catalin