Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Nu Sterge Virusii-de Ce?

La o scanare completa Bitdefender internet security 2009 nu face nici o actiune la descoperirea unor virusi,spune ca sunt fisiere arhivate.Am 12 fisiere de acestea la care nu face nici o actiune.Alta belea este ca atunci cand vreau sa redenumesc un fisier(ex.mp 3) spune windows-ul ca vrea sa-i schimbe extensia.Am citit pe forumuri si unii spun ca ar fii virus desi am bitdefender internet security 2009.Va rog ajutati-ma.

Comentarii

  • La o scanare completa Bitdefender internet security 2009 nu face nici o actiune la descoperirea unor virusi,spune ca sunt fisiere arhivate.Am 12 fisiere de acestea la care nu face nici o actiune.Alta belea este ca atunci cand vreau sa redenumesc un fisier(ex.mp 3) spune windows-ul ca vrea sa-i schimbe extensia.Am citit pe forumuri si unii spun ca ar fii virus desi am bitdefender internet security 2009.Va rog ajutati-ma.


    Infectate : 0


    Obiecte care nu au fost scanate:Nume obiect Motiv Situatie finala


    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Installations\{58FB2F9A-5F2D-40E8-82DF-4987E60AD8BD}\Nokia_PC_Suite_7_1_18_0_eng_web.exe=](7z o)=]Packages\Nokia_PC_Suite\Setup\Nokia_PC_Suite.msi=](Embedded CAB)=]PcSync2_Nokia.NGR=](zlib 36r) Fisier comprimat de mai multe ori Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Installations\{58FB2F9A-5F2D-40E8-82DF-4987E60AD8BD}\Packages\Nokia_PC_Suite\Setup\Nokia_PC_Suite.msi=](Embedded CAB)=]PcSync2_Nokia.NGR=](zlib 36r) Fisier comprimat de mai multe ori Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Program Files\Nokia\Nokia PC Suite 7\Resource\PcSync2_Nokia.NGR=](zlib 36r) Fisier comprimat de mai multe ori Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r00 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r01 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r02 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r03 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r04 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r05 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r06 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r07 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    C:\Documents and Settings\Ludovic\Local Settings\Temp\JfK3lhvk.rar.part=]a-nwrp01\a-nwrpro.r08 Protejat cu parola Nicio actiune nu a putut fi aplicata


    Asta imi afiseaza la,,Afisare jurnal,,-Laiko

  • OFF TOPIC


    Azi dimineata am facut si eu un scan , mi-a gasit 2 fisiere infectate de un trojan (Trojan.Generic.1432994) gratie unui program de remote administrator Teamviewer_setup.exe ...


    Ok


    Rezultatul scan-ului a fost "no action is possible"


    NU AM INTELES !!!


    Nu e nici arhivat nu are nici un alt prerogativ pentru care sa nu il poata baga macar in carantina ... si totusi.


    P.S.


    Inca ceva : daca te uiti la afluxul de intrebari puse,view-urile si mai apoi # de raspunsuri date de modd-eri , iti dai seama de calitatea support-ului BitDefender.


    Am pus o intrebare de alaltaieri si raspuns IOC .


    Daca suni la ei iti trimit prin mail tot soiul de rahaturi,si acelea cu intarziere de 2 ZILE !!!


    Jur ca daca stiam ca este un produs romanesc nu il luam nici daca nu-stiu-ce....


    Sunt super scarbit de calitatea serviciilor BitDefender !!!

  • Salut Semper Fidelis.


    Acest forum nu a fost creat de BitDefender ca instrument pentru suportul tehnic al utilizatorilor. Pentru asta exista echipa de suport, care fie de vrei sa crezi sau nu, face tot posibilul sa raspunda tuturor cererilor de suport intr-un timp cat mai scurt.


    Cei ce activeaza pe acest forum si ofera suport utilizatorilor ce intampina probleme cu produsele BitDefender nu sunt angajati ai echipei de suport BitDefender, unii nefiind angajati BitDefender deloc, ci doar entuziasti care isi rup din timpul lor pentru a inchega o comunitate in jurul unui produs care desi nu este perfect (nu cunosc software perfect - daca tu ai vreun nume te rog sa ne luminezi si pe noi), este unul foarte bun.


    In legatura cu problema ta, desii nu sunt expert, este posibil ca acel fisier gasit de scan sa fie utilizat de sistemul de operare in timpul in care se incerca o dezinfectare, prin urmare Antivirusul nu l-a putut sterge/redenumi. In orice caz ma voi interesa in legatura cu problema ce ai intalnit-o si te voi anunta in momentul in care voi gasi ceva palpabil care te poate ajuta.

  • @ laiko


    Descarca CCleaner si curata toate temp files ;)


    O sa scapi de arhiva aia inutila.


    @ Semper Fidelis


    Cel mai probabil e un False Positive. Urca-l pe www.virustotal.com si vezi ce rezultata iti da :)