Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Phishing Raiffeisen

Optiuni

Am primit asta pe adresa mea de email yahoo. O consider phishing pentru ca atunci cand dau clik pe link-ul din imagine nu se mai deschide nici o pagina iar la adresa de net apare o adresa de I.P. in internet explorer - Bitdefender nu da nici un avertisment si nu am folosit niciodata serviciile on-line ale Raiffeisen Bank.

post-112-1239427387_thumb.jpg

Comentarii

  • ...si imi apare mesajul din imagine dupa ce dau clic pe acel link din imagine

    post-112-1239427814_thumb.jpg

  • Yahoo este un serviciu de webmail si foloseste alte porturi decat POP3 si SMTP, singurele porturi filtrate de BitDefender pentru mail. In acest moment semnatura pentru acest mail de phishing exista in produs, dar el nu a fost detectat pentru ca a fost primit pe webmail.

  • E phishing, iar de acest lucru poti sa te protejezi doar tu, am primit si eu chiar daca nu am nici un card pe numele meu.

  • Salut - puteti sa raportati phishing prin toolbarul antiphishing.

  • off/


    Apropo de toolbar, puteti sa-l revizuiti putin??


    Cel putin in mozilla arata destul de urat(din acest motiv dezactivez tool-bar-ul),in sensul ca ocupa o intreaga bara pentru chestia aia micuta :D


    Pentru pozilla se poate crea un skin care sa implementeze mai frumos butonul acela.


    Sau daca nu, sa implementati mai multe chestii, un rss, si alte nebunii :D

  • Vom incerca sa vedem ce se poate face pentru imbunatatirea integrarii toolbar-ul de antiphishing in Firefox pentru versiunile viitoare de produs. Multumim pentru feedback :)