Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Curatare Esuata Cu "bitdef Is 2009 De Evaluare" Si Conficker Removal Tool

Optiuni
redzo
editat aprilie 2009 în Produse bitdefender 2009

Sistem:


Windows xp prof Sp3 cu update-uri partial la zi


512 RAM


Mentionez ca am reusit sa instalez patch-ul microsoft pt conficker folosind proxy si sa-l instalez cu succes.


Buna ziua! Detin urmatoarea problema: Sunt infectat cu conficker. Nu reuseam sa deschid site-urile de securitate si sa imi updatez solutia antivirus( oricare ar fi fost ea ). AM scanat pc-ul cu toate removal tool-urile pe care le-am putut gasi si descarca. Unele gaseau ceva, altele nu.. Apoi am reusit folosind un proxy sa instalez Comodo si sa scanez integral sistemul, am folosit de asemenea si solutia bitdefender IS 2009 de avaluare, pe care o si am intsalata momentan, actualizata manual cu toate definitiile si a gasit ceva, dar nu conficker.


-Dupa scanari, scanari si dezinfectii intampin totusi aceleasi probleme partiale : pot accesa acum site-urile de securitate, dar nu pot updata antivirusii, oricare ar fi ei: si de la symantec, bitdef, etc..( reusesc asta doar folosind proxy ).


-De asemenea windows update nu este accesibil nici acum.


-Am folosit atat ultimul removal tool al dumneavoastra, cat si pe cel mai vechi. La prima rulare a detectat conficker si m-a atentionat ca l-a dezinfectat doar ca intampin aceeasi problema cu accesul la site-uri.


Am incarcat si log-ul generat de ultimul removal tool bitdef!


Va multumesc!

/applications/core/interface/file/attachment.php?id=5028" data-fileid="5028" rel="">Win32.Worm.Downladup.Gen.log

Comentarii

  • Sistem:


    Windows xp prof Sp3 cu update-uri partial la zi


    512 RAM


    Mentionez ca am reusit sa instalez patch-ul microsoft pt conficker folosind proxy si sa-l instalez cu succes.


    Buna ziua! Detin urmatoarea problema: Sunt infectat cu conficker. Nu reuseam sa deschid site-urile de securitate si sa imi updatez solutia antivirus( oricare ar fi fost ea ). AM scanat pc-ul cu toate removal tool-urile pe care le-am putut gasi si descarca. Unele gaseau ceva, altele nu.. Apoi am reusit folosind un proxy sa instalez Comodo si sa scanez integral sistemul, am folosit de asemenea si solutia bitdefender IS 2009 de avaluare, pe care o si am intsalata momentan, actualizata manual cu toate definitiile si a gasit ceva, dar nu conficker.


    -Dupa scanari, scanari si dezinfectii intampin totusi aceleasi probleme partiale : pot accesa acum site-urile de securitate, dar nu pot updata antivirusii, oricare ar fi ei: si de la symantec, bitdef, etc..( reusesc asta doar folosind proxy ).


    -De asemenea windows update nu este accesibil nici acum.


    -Am folosit atat ultimul removal tool al dumneavoastra, cat si pe cel mai vechi. La prima rulare a detectat conficker si m-a atentionat ca l-a dezinfectat doar ca intampin aceeasi problema cu accesul la site-uri.


    Am incarcat si log-ul generat de ultimul removal tool bitdef!


    Va multumesc!


    M-am cam lamurit. Odata ce sistemul/statia este compromisa si ai conexiune la internet nu mai ai cum scapi de el deoarece virusul in sine se actualizeaza. Am incercat pana si scanari offline folosind cd-uri rescue actualizate si.. nimic. Totusi putea sa isi dea cineva de aici cu parerea pana acum..