Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Comodo Firewall

Optiuni

Foloseste cineva aplicatia asta alaturi de Bitdefender? Mi se misca ingrozitor de incet impreuna. Am facut test pe alt sistem unde am instalat doar Comodo Firewall si merge perfect pe mai putini RAMI , deci e clar ceva intre cele 2 programe. De asemenea vad ca bitdef tot incearca in prostie sa scaneze niste logu-uri facute constant de Comodo. Am pus firewallul la exceptii insa ... se misca totusi incet.


Tind sa cred ca ambele proguri au ceva de vina.

Comentarii

  • claudiu
    editat iulie 2007
    Optiuni

    o sa ma ajut singur. :)


    Am reusit sa gasesc care era problema. Cum si suspectasem ... erau de vina logurile- mai exact inregistrarea atacurilor (Logs) in comodo. Problema-i ca le tot copiaza peste logurile alea vechi(cand cei 5 mb alocati de program pt.log se umple) si asta duce la lag.Am dat disable la la inregistrarea atacurilor si acum totul se misca cursiv.


    Bine de stiut!


    LE : Nu am vrut sa renunt la el deoarece e primul firewall ca numar de puncte in leaktests. Bitdefender Firewall e , din pacate , pe un loc rusinos si nici nu poate sa fie luat in seama pentru o protectia ridicata online , chiar dace are un antivirus de invidiat

  • Comodo v2 are cateva buguri , unul dintre ele este si cel mentionat de tine. Daca vrei sa nu mai folosesca mult din procesor trebuie face fisierul log.txt (parca asa se numeste) read-only si nu o sa mai ai probleme, si poti sa-l ti si enabled.


    http://forums.comod.com pentru mai multe detalii.

  • neah , nu trebuie alea. e de ajuns sa deselectezi la "Log Events From" toate chestiile si nu mai face loguri. read-only la fisier .txt e inutil odata ce am dat sa nu logheze nici un eveniment

  • neah , nu trebuie alea. e de ajuns sa deselectezi la "Log Events From" toate chestiile si nu mai face loguri. read-only la fisier .txt e inutil odata ce am dat sa nu logheze nici un eveniment


    Asta in cazul in care nu te intereseaza log-ul, daca ai fi interesat sa vezi ce iti blocheaza firewall si ce nu, read-only la log.txt e singura solutie ;)