Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Windows 7

Optiuni

Salutari.


Fiindca Windows 7 RC1 a fost deja lansat si mai este putin pana cand RTM-ul va iesi la lumina m-am gandit sa fac un upgrade de la Windows Vista la Windows 7 in ideea ca acest RC1 o sa fie putut extrem de usor de actualizat la versiune finala (atunci cand o sa apara) Plus ca Windows 7 e o varianta de Vista ...facuta cu cap. Bineinteles cu multe imbunatatiri


Topicul l-am facut sa aflu pareri ale unor utilizatori care deja folosesc tandemul Bitdefender TS 2009 + Windows 7 si daca sunt sau nu sunt probleme in rulare. Fiind un RC1 in perioada pana apare finalul nu prea pot sa cer suport oficial asa ca nici nu am chef sa pierd timp aiurea.


Deci , opinii /pareri ?

Comentarii

  • Avem un post pe forumul de engleza legat de acest subiect:


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=12314


    Pe moment, BitDefender 2009 va rula pe Windows 7, insa nu garantam initializarea tuturor modulele. Prima versiune care va fi compatibila si suportata oficial pe Windows 7 este BitDefender 2010 care va aparea in stadiul de beta la inceputul verii si va fi lansat oficial in toamna lui 2009. Upgrade-ul de la BitDefender 2009 la BitDefender 2010 se va face gratuit si cu aceeasi cheie de licenta.

  • Grunt
    Optiuni

    Bitdefender 2010 o sa fie compatibil cu Windows 7, insa deocamdata si sistemul de operare si solutia antivirus nu au ajuns la o versiune finala.

  • adiseni
    editat mai 2009
    Optiuni

    Folosesc BitDefender 2009 impreuna cu Windows 7 Copie de evaluare, Generare 7100. In bara Windows am in permanenta un mesaj Verificati optiunile de protectie antivirus


    Aleg Se afiseaza programele antivirus de pe acest computer acolo vad ca BitDefender Antivirus este activ, insa mesajul cu Verificati optiunile antivirus apare din nou in bara.


    Mai repede cred ca e un bug din Windows, iar despre partea de protectie BitDefender functioneaza excelent

    post-23408-1242429623_thumb.jpg