Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Problema Firewall

Optiuni

salutare tuturor.


Nu pot folosi Visual Studio 2008. De cate ori incerc sa dau "run" la orice aplicatie as face, primesc o eroare cum ca visual studio nu poate citi sau scrie memoria.


Cand dezactivez firewallul, programul se compileaza fara probleme.


mentionez ca am bit defender internet security 2009.


M-am uitat si la regulile de firewall, si se pare ca mediul de dezvoltare, adica devenv.exe are drepturi depline.


Se poate sa fie din cauza ca aplicatia nou-creata in visual studio nu are drepturi? ar fi foarte dificil deoarece mi se pare aiurea sa dau drepturi la fiecare mica aplicatie pe care o fac in visual studio.

Comentarii

  • payty
    Optiuni

    am incercat acum sa creez si o regula de firewall pt o aplicatie .net nou-creata si tot nu merge.

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Salutare ,


    Va rugam sa deschideti BitDefender, mergeti la Mod Avansat - Firewall si dati click pe tabul Retea in meniul superior. Pentru nivel de incredere setati "Local Sigur", Mod ascuns "Nu" si Generic "Da" . Dati click apoi pe tabul Setari din stanga si accesati butonul "Setari avansate" . Asigurativa ca optiunea "Ignoră modificările proceselor semnate" este bifata si apoi dati click pe Ok .


    Deasemenea v-am create un ticket de support si v-am trimis un mail cu pasii care trebuiesc urmati pentru a ne trimite niste rapoarte generate pe computerul dumneavostra . Asteptam reply-ul dumneavostra .


    Multumesc.