Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Blocare la Bitdefender 10 Pro plus

Optiuni

Buna ziua.


Astazi am instalat acest program:


http://www.mgshareware.com/frmmain.shtml


Download current release 2.96 (2007-03-20) [1,83 MB]


Fara draciile auxiliare de vroia sa le puna dar mi sa blocat calculatorul de la o alerta a BitDefender 10 si a trebuit sa dau restart.


Nu se vedea textul la alerta doar ceva roshu si alb, design de Bitdefender si nu am mai putut face nimic.


Probabil detectase ceva dar nu stiu ce.


O zi buna.

Comentarii

  • Salut,


    Am scanat fişierul de instalare FreeRIP cu BitDefender, după aceea l-am instalat pe calculator fără nici o modificare în meniul de instalare şi nu mi-a dat nici o eroare.Singurul lucru este ca m-a anunţat BitDefender ca FreeRIP 2.96 vrea sa scrie ceva în regiştri cînd i-am dat prima oară drumul.Se pare ca nu este nici o problema cu fişierul.


    O zi bună,


    Rudi Gabriel Bedy

  • Necunoscut
    editat aprilie 2007
    Optiuni

    In sine programul pe care incerci sa il instalezi iar BitDefender il blocheaza nu are nici o problema, problema este software-ul care este bundeled in installer-ul programului.


    Iti recomand sa deselectezi cele 2 programe ce vin odata cu freerip: MySearch Browser Toolbar si My Video Daily JukeBox. Deobicei aceste programe se comporta ca un spyware si vor incerca sa faca reclama pe PCul tau cu orice pret.


    Tocmai de aceea este foarte bine sa te uiti pe ce apesi si nu doar sa dai Next -> Next -> Finish.



    vir_free_rip.JPG


    vir_free_rip_2.JPG


    vir_free_rip_3.JPG


    FOARTE IMPORTANT!: Rudi a scanat cu toate setarile default, in schimb eu am dat totul pe aggressive (Anti-Spyware si Anti-Virus) pentru ca stiu ca majoritatea folosesc setarile de aggressive pentru o protectie mai buna. De aceea exista aceasta diferenta intre rezultate.


    Sper ca asta iti va rezolva problema. ;)

  • Va multumesc.


    Eroarea a fost data la instalarea acestuia cand copia fisiere.


    Eu deselectasem chestiunile acelea dar eroare tot a aparut.


    Nu aveam un patch pus care sa downloadat dupa.


    Poate are vreo legatura cu acel patch pentru el.


    O zi buna.

  • Incearca sa dezinstalezi din control panel cele doua ad-aware pe care le-a instalat Freerip si sa mai dai o scanare pentru a scoate urmele ramase. Deasemenea e suficient sa tii BitDefender cu nivelul de scan pe default atat timp cat nu iei fisiere necunoscute de pe net sau nu deschizi mail-uri ciudate.