Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Intrebare

Optiuni

De ce nu am acces (este restrictionat accesul) la sectiunea Produse BDF 2010 (nici macar la vizualizare) fara sa ma loghez?

Comentarii

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Salut giginyke2007 ,


    Multumim pentru sesizare . Am facut modificarile necesare si acum si useri care nu au cont pot accesa acest subforum .


    Multumesc,


    Alex

  • Ok!

  • Am si eu o intrebare .. BD TS 2010 merge mai bine cu windows 7 ?

  • Noile versiuni BitDefender 2010 sunt compatibile cu Windows 7.


    Daca doresti sa vezi cum se comporta, instaleaza un trial apoi iti faci o parere.

  • Am instalat ultima versiune de pe bitdefender.com si cand incearca sa intre in windows apare Bluescreen ..ceva nu e compatibil..

  • Am rezolvat problema , se pare ca era o incompatibilitate de driveri .. multumesc pentru tichetul deschis ..

  • Stie cineva , codecurile sunt programe suspecte?

  • Mai am o alta intrebare.Chiar este neaparat nevoie sa facem upgrade la Bitdefender 2010 sau nu e nici o problema daca ramanem in continuare la Bitdefender 2009?

  • Salut Alex Stefan,


    Stie cineva , codecurile sunt programe suspecte?


    Depinde. Poţi da un exemplu concret? Ai primit vreo alertă din partea BitDefender?


    Mai am o alta intrebare.Chiar este neaparat nevoie sa facem upgrade la Bitdefender 2010 sau nu e nici o problema daca ramanem in continuare la Bitdefender 2009?


    Este alegerea ta. Recomandat ar fi să treci la versiunea 2010, deoarece îţi oferă o mai bună protecţie (scannerul comportamental este îmbunătăţit). De asemenea, pentru veriunea 2009 din câte ştiu (totuşi nu sunt 100% sigur) nu se mai oferă actualizări de produs, ci doar de semnături, ceea ce înseamnă că orice probleme tegnice pe care le ai nu vor fi reparate.


    Însă dacă eşti mulţumit de versiunea 2009 şi vrei să o utilizezi în continuare, eşti liber să faci acest lucru. :)


    Cris.

  • Multumesc pentru promptitudine.In ceea ce priveste codecurile , am intrebat dor ca sa stiu daca le mai descarc. Bit Defender 2009 isi face update-ul fara probleme.Iar despre Bitdefender 2010 vreau sa va spun ca m-a tentat acum cateva saptamani sa-l instalez dar daca imi aduc bine aminte nu mergea modul anti-phishing in browser-ul mozilla .L-am dezinstalat si am ramas la Bitdefender 2009. Nu mai stiu exact ce versiune de mozilla firefox aveam instalata atunci si chiar va rog sa-mi recomandati o versiune de mozilla firefox pt care sa-mi mearga filtrul antiphishing al Bitdefender 2010. :)

  • Dacă te referi la codecurile audio/video atunci ele nu reprezintă un risc de securitate şi sunt chiar necesare pentru a putea reda fişiere multimedia într-un mod corect.


    Totuşi sunt multe programe maliţioase care se răspândesc sub forma unor codecuri false, care pretind performanţe superioare codecurilor cunoscute (gen DivX, XviD, etc...), deci întotdeauna trebuie să ai grijă ce şi de unde descarci. De asemenea, ca o informaţie în plus, un film (de exemplu) nu va conţine niciodată mesaje care îţi spun că îţi lipseşte un codec anume (dându-ţi chiar şi adresă exactă de descărcare), iar în cazul în care ai un astfel de film poţi fi destul de sigur că acel codec este maliţios.


    Cât despre Antiphishing, eu am instalat Firefox 3.5.3 RO iar modulul Antiphishing funcţionează corect.


    Cris.

  • O sa-mi instalez si eu BD2010 si sper sa-mi mearga si mie firefox-ul ca sa nu-mi mai apara gri (cred ca era atunci pe offline) .Am vazut ca pt internet explorer era activ. Multumesc mult Cris :) , am vazut ca esti din Galati si eu la fel.Esti un om de treaba.Respect!

  • (.... sa nu-mi mai apara gri antiphishingul pentru firefox , asta am vrut sa spun).Sper ca ai inteles.

  • O intrebare scurta .. de unde pot lua TS2010 pentru x64 in limba romana , am vazut ca pe site-ul bitdefender.ro este o singura varianta nu zice daca e x86 sau x64 .. Mersi

  • Multumesc

  • Buna! Va rog mult spuneti-mi si mie ,va merge sa descarcati vre-un material in format .pdf de pe site-ul : http://www.bitdefender.ro/solutions/total-security.html ???

  • A mers sa descarc , cu ie dar -_- nu si cu firefox (3.5.3).Ce o fi oare cu firefox-ul ?!

  • mitza97
    mitza97
    editat noiembrie 2009
    Optiuni
    A mers sa descarc , cu ie dar -_- nu si cu firefox (3.5.3).Ce o fi oare cu firefox-ul ?!


    Acuma am testat si eu, merge si cu Firefox. ;) E drept ca am versiunea 3.5.4, nu stiu daca asta influenteaza in vreun fel.

  • Nici la mine nu merge cu Firefox 3.5.4. Doar prin clic dreapta și Salvează legătura ca... merge salvat local, însă prin clic simplu nu îl deschide.


    Nu știu care ar putea fi problema.

  • Ok, am inteles. :)

  • Bitdefender TS 2010 a topit(sters) un virus trojan care il aveam pe stick-ul de momorie.Am conectat stick-ul ieri , l-am scanat si mi-a aparut o fereastra in care imi spunea ca virusul a fost sters, dar in fereastra de stare(mod expert->general->stare) la fisiere infectate detectate eu stiam ca trebuiea sa apara 1 fisier infectat detectat cum de altfel aparea si la BD TS 2009.M-am uitat si prin jurnal si nu apare nici o detectie la procese infectate.Stiti cum procedez sa vad denumirea acelui virus trojan?Oare era mai bine daca-l bagam in carantina?


    Va multumesc. Astept sfaturi.