Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Instabilitate

Optiuni

Nu stiu de ce, dar a inceput sa fie cam instabil Bitdefender-ul. Adeseori apar erori si iconita Bitdefender din taskbar se face neagra, sau cand "umblu prin el", cateodata apare acea ferestra cu raportare erori. Spre exemplu, azi, in timpul actualizarii automate (banuiesc ca atunci s-a produs eroarea), ma uitam la un film in format mkv si au "murit" si motorul antivirus si firewall-ul in bara de scanare au aparut cele 2 "x"-uri rosii. A trebuit sa dau restart la pc. Pot sa zic ca daca nu eram atent ramanea asa mai mult timp. XP SP3 / x86

Comentarii

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Salut giginyke2007 ,


    Te-am contact pe mail cu mai multe detalii despre cum poti obtine rapoartele peste care vrem sa ne uitam . Asteptam reply-ul tau .


    Multumesc.

  • Am dat reply-ul pe mail.

  • Nu stiu de ce, dar a inceput sa fie cam instabil Bitdefender-ul. Adeseori apar erori si iconita Bitdefender din taskbar se face neagra, sau cand "umblu prin el", cateodata apare acea ferestra cu raportare erori. Spre exemplu, azi, in timpul actualizarii automate (banuiesc ca atunci s-a produs eroarea), ma uitam la un film in format mkv si au "murit" si motorul antivirus si firewall-ul in bara de scanare au aparut cele 2 "x"-uri rosii. A trebuit sa dau restart la pc. Pot sa zic ca daca nu eram atent ramanea asa mai mult timp. XP SP3 / x86


    Aceeasi problema am intampinat-o si eu. Noroc ca aveam o serie de inregistrare de BDIS2008. Am pus versiunea mai veche... -_- Acum am vazut ca mai am la versiunea 2009 doar 101 zile ramase pana la sfarsitul licentei achizitionate pentru 3 computere(chiar daca n-am utilizat din timpul de 365 de zile nici macar 10). Sunt cumva dezamagit, sincer. Nu vreau sa supar pe nimeni, insa e nevoie de securitate, iar un AV este proiectat sa faca asta, nu sa ne creeze si mai multe probleme. Sunt un simplu utilizator care se agata de speranta ca macar versiunea 2010 va fi ok. De data asta nu o sa platesc de la inceput pentru licenta (pt. ca asa am procedat, dar m-am inselat...), ci voi incerca sa testez mai intai. Daca nu merge, cu mare parere de rau migrez catre alt producator. Repet, sunt simplu utilizator, nu programator. As vrea eu sa fiu programator... Sunt indignat si de faptul ca nu a fost testat inainte, pentru ca se vede treaba ca niciun utilizator de BDIS2009 nu e fericit. Promovarea pe piata a creeat mai mult un deserviciu userilor, ca sa nu mai spun de prejudiciile pe termen lung aduse firmei BD... Sunt indignat, ce mai!... Mai ales ca nu am reusit sa fac nici macar un update download fara sa vad serviciile BDIS2009 decedate subit (of, of!). Citind pe forum - in engleza, si asa abia am reusit sa pricep ceva (nu e punctul meu forte engleza, insa sper sa o imbunatatesc), am inteles ca de fapt serviciile erau active, insa exista o eroare de interfata(mai bine asa, decat sa arate ca serviciile functioneaza si sa nu-si faca datoria). Indiferent de situatie, ma gandeam ca se va realiza un update care sa sparga bugg-ul asta de programare. Am avut rabdarea (fantastica, am impresia - m-am mirat si eu de ce rabdare am - uf!) incat sa instalez si sa dezinstalez BDIS2009 de vreo trei ori - adica in doua zile(timp de mai multe ore la fiecare dezinstalare +instalare, ehe! - cine stie cum se dezinstaleaza BDIS2009 intelege ce spun, adica foarte greu, teribil de greu, teribil, teribil de greu, in conditiile in care timpul e un factor esential... -_- ), pentru ca erorile se succedau si ramaneam fara grai si in acelasi timp ma deconectam de la internet, pentru ca frica pazeste pepenii, sa nu iau vreun keylogger - ceva... Of, of!... Mail la Serviciul suport BD si asteapta... si am asteptat, si am tot asteptat si nimic - atunci am trimis alt mail in care spuneam ca migrez la alt AV, poate la unul free, insa se vede treaba ca n-am avut noroc... Si n-am primit niciun e-mail de la BD absolut deloc , macar asa, ca sfat pentru indepartarea problemelor.... Dupa cum vedeti acum mai am 7 zile pana la incetarea serviciilor la BDIS2008 si 101 zile ramase la versiunea BDIS2009... Nu mai spun nimic de bani, insa sunt convins ca doriti ca utilizatorii de BDIS sa ramana cu increderea nezdruncinata in serviciile BD. Oameni buni, macar spuneti daca s-a rezolvat ceva, ca nu vad nimic in romana pe forum, in afara de discutiile pe mail si de reply - tot pe mail... Macar sa aflu daca ati rezolvat problema (un pic de transparenta ar fi binevenita). Va rog mult! XP SP2 / x86

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Salutare Adrian C.,


    Ti-am trimis pasii pe care trebuie sa-i urmezi pentru a face upgrade la ultima noastra versiune de BitDefender. Pentru ca BitDefender nu a fost lansat inca in limba romana, ti-am trimis linkul pentru a downloada si instala versiunea in limba engleza.


    Daca apar orice fel de probleme te rugam sa ne dai un reply la email .


    Multumesc.