Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Reinnoirea Licentei Bd Ts V.2009

Optiuni

Buna,


Licenta mea BitDefender Total Security 2009 expira in 4 zile, si as dori sa o reinnoiesc - dar fara sa upgradez la v.2010.


Am intrebat pe support-ul Chat si mi s-a cerut seria de inregistrare a BD-ului meu, apoi mi s-a comunicat ca nu voi putea folosi o licenta renewal v.2010 pentru v.2009-ul meu.


Totusi, in retail si pe site gasesc numai licente renewal pentru Total Security 2010, ca as putea face in cele 4 zile ramase astfel incat sa evit dezinstalarea versiunii vechi si instalarea unei versiuni noi?


Ah, si de asemenea motivul pentru care nu as dori sa upgradez este ca acum o saptamana am scanat sistemul si mi-au iesit cativa virusi in Carantina, si nu stiu ce s-ar putea intimpla cu acei virusi (daca ar putea sa imi afecteze sistemul de exemplu) intre dezinstalarea v.2009 si momentul cand instalez v.2010.


Virusii sunt:


-----Nume fisier: A0961151.exe / Nume virus: Gen:Trojan.HeurPT.amW@b0.... / localizat in C:\System Volume Information\


-----Nume fisier: compwiz.exe / Nume virus: Application.Generic.11777 / localizat in C:\Program Files\.....\Companion Wizard\


-----Nume fisier: bplay.exe / Nume virus: la fel cu primul ^ / localizat in C:\Program Files\.....\BSplayer\


Sistemul de operare este Windows XP SP2.

Comentarii

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Buna ziua,


    Daca doriti sa va reinnoiti cheia de licenta pentru BitDefender 2009, va rugam sa-i contactati pe colegii mei de la departamentul de vanzari (sales@bitdefender.ro sau 021 26 41 795 ) .


    Legat de fisierele detectate de BitDefender ca fiind infectate, va trebui sa ne trimiteti raportul de scanare pentru a va putea oferi instructiunile care va vor ajuta sa stergeti aceste fisiere manual. Pentru a face acest lucru va rugam sa urmati pasii de mai jos :


    1. Deschideti BitDefender si faceti click pe butonul "History" aflat in coltul din dreapta jos al ferestrei.


    2. Asigurati-va ca sunteti la sectiunea "Antivirus" (click pe Antivirus in lista din stanga), si localizati in lista de jos ultima Scanare Profunda de Sistem.


    3. Aceasta va avea "Scan finished" in coloana "Name of the action" si "Deep System Scan" in coloana "Task Name".


    4. Faceti un dublu-click pe aceasta si apoi un click pe butonul "Show log" aflat in partea de jos a ferestrei care tocmai s-a deschis.


    5. Browser-ul de Internet va deschide o fereastra care va afisa raportul.


    6. Salvati acest raport pe calculatorul dumneavoastra si apoi uploadati-l pe http://www.sendspace.com/.


    Asteptam reply-ul dumneavoastra cu linkul de download .


    Multumesc.

  • Multumesc pentru reply.


    Voi incerca numarul de telefon - intre timp, acesta este log-ul scanarii:


    http://www.sendspace.com/file/f9yr4z

  • Alex Stanciu
    Optiuni

    Buna ziua,


    Pentru a inlatura toate obiectele infectate de pe calculatorul dumneavoastra va rugam sa urmati pasii de mai jos:


    1. Dezactivati protectia in timp real;


    2. Cautati si stergeti urmatorul fisier / urmatoarele fisiere:


    BundleAJ_W1.exe din urmatoarea locatie : C:\WINDOWS\


    compwiz.exe din urmatoarea locatie : C:\Program Files\Common Files\Companion Wizard\



    3. Goliti Recycle Bin;


    4. Activati protectia in timp real;


    Dupa ce ati efectuat acesti pasi va rugam sa rulati o noua scanare profunda de sistem pentru a ne asigura ca infectia a fost inlaturata.


    ~ Mai jos veti gasi instructiuni complete pentru a efectua actiunile de mai sus ~


    [cum sa DEZACTIVATI PROTECTIA IN TIMP REAL]


    Pentru a dezactiva protectia in timp real, deschideti BitDefender si faceti click pe butonul "Switch to advanced view" aflat in partea dreapta sus. Faceti click pe "Antivirus" in lista din stanga si apoi debifati casuta "Real-time protection is enabled".


    [cum sa GOLITI RECYCLE BIN]


    Pentru a sterge toate fisierele din Recycle Bin va trebui sa:


    - Localizati iconita de Recycle Bin pe Desktop;


    - Faceti click-dreapta pe iconita si selectati 'Empty Recycle Bin' din meniu.


    Multumesc.