Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Alarma Falsa Sau...

Optiuni

1. Se da blogul meu clocky.ro/wblog/ (nu vreau sa fac reclama dar de aici incepe problema). Cu bitdefender actualizat la zi de fiecare data cand accesez un articol de pe blog primesc un avertisment:post-2623-1256027347_thumb.jpg


Sansele ca sa fie ceva virusat acolo sunt extrem de mici daca nu cumva s-a infiltrat careva prin ceva vulnerabilitate insa wordpressul fiind actualizat la zi imi vine cam greu sa cred. Fisierul "asa zis" infectat nu il pot prinde in carantina deoarece dupa cum spune si bitdefender e un fisier temporar facut la vizita pe site care insa dispare la fel de rapid din locatie ( eu cel putin nu il vad)

Comentarii

  • vai ce urasc ca nu mai permiteti editarea posturilor!!! FFS Admin!


    Altceva, eram in beta testing cand am avut o problema asemanatoare. Se pare ca bitdefenderului nu ii plac fisierele temporare create rapid. Eram in proces de actualizare a windows 7 si bitdefender a carantinat un proces esential crezand ca ii virus. Mi s-a dus sistemul de tot ca nu a mai bootat fiind intrerupta operatiunea de actualizare. Sa nu fie ceva asemanator si acum cu fisierul temporar.

  • Salut claudiu,


    Nu este alarmă falsă. Wordress a avut o problemă acum câteva zile, și multe bloguri hostate pe serverele lor au fost infectate prin injecția unui iframe în baza de date (cel puțin așa era ultimul caz pe care m-am uitat).


    Din motive de securitate îți voi trimite pe PM iframeul (nu vreau să-l postez pe forumul public).


    Cris.