Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender 2009 Total Security Si Windows 7

Optiuni

salutare sunt si eu nou pe aici si am o promblema am instalat windows7 si bitdefender 2009 cu licenta cu tot dar nu stiu dc nu functioneaza firewall si jos in dreapta ecranului unde apar cele doua casute File Zone si Net Zone cea cu Net Zone este taiata cu un X rosu aceea se refera la faptul ca nu functioneaza firewall ? mai sunt protejat de virusi ?? ce pot face va multumesc si scuzati limbajul neprofesionist....

Comentarii

  • Salut ultrasrulez,


    Versiunile BitDefender 2009 nu sunt compatibile cu Windows 7, iar modulul Firewall este unul dintre modulele care nu funcționează corect (sau nu funcționează deloc) pe acest SO.


    Pentru a folosi BitDefender pe Windows 7, este recomandat să îți instalezi BitDefender Total Security 2010. Poți face acest lucru gratuit, utilizănd aceeași cheie de înregistrare pe care o ai deja.


    Indicații pentru upgrade aici: http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=15009


    Cris.

  • mersi mult de tot cris acum ma apuc de lucru :D

  • inca o intrebare va rog am reusit sa pun bitdefender 2010 dar mereu cand deschid cate in sait ma streseaza cu cookie alert si tb sa dau non stop yes ce pot face in legatura cu acest lucru multumesc anticipat

  • Pui setarile generale pe Mod expert dupa care te duci pe tab-ul Control date >> Cookie si dezactivezi casuta de control fisiere cookie.Dealtfel nivelul implicit la Control date face automat asta, daca nu ma insel.

  • multumesc dar de cookie am gasit la privacy control si am dezbifat din tabul cu cookie dar vad k tot asa face mai stii ceva ms mult

  • Debifezi cookies si dup-aia dai un restart la comp si cred ca iti va merge si tie.

  • Debifezi cookies si dup-aia dai un restart la comp si cred ca iti va merge si tie.


    ms dar tot tb sa ii dau ok cand deschid orice site si e stresanta faza alte pareri va ,multumesc

  • ms dar tot tb sa ii dau ok cand deschid orice site si e stresanta faza alte pareri va ,multumesc


    Ultrasrulez , e posibil ca la tine e activata si optiunea de control a ******-ului si de asta cred ca te intreaba daca vrei sa permiti ******-ul sau daca vrei sa-l interzici. E la fel ca si la cookies. Eu ti-as recomanda sa le ai activate pe amandoua, atat controlul cookies-urilor cat si controlul scriptului pt ca si eu le tineam activate pentru bd 2009 si continui sa le tin activate si pentru bd2010.Amandoua sunt bune.Tu permiti numai cookies-urile si ******-urile in care ai incredere mai multa iar pe restul le interzici. :)