Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bug Grav Si Nasol La Bitdefender 9 Professional Plus

Optiuni

Asadar,


BitDefender 9 Professional Plus Build 9.5 "scaneaza fisierele accesate" de pe discuri pe server de windows.


Consecinta: nu pot face salvari automate din programul in care lucrez (AutoCAD).


Nu pot rezolva problema nici daca exclud calea respectiva din scanare, si nici daca introduc *.dwg *.bak si alte extensii care le genereaza AutoCAD in optiunea "exclude extension" de la scanare.


Unica solutie este de a dezactiva "scaneaza fisierele accesate"....


Are cineva o idee despre cum se poate lucra cu Defender-u' in conditiile astea?


Multumesc


HOREA

Comentarii

  • claudiu
    editat august 2007
    Optiuni

    Explicatie = 0.


    A trebuit sa cunosc eu probleme dintr-un post mai vechi in limba engleza ca sa-mi dau seama ce problema ai. Sa inteleg , deci , ca nu poti salva in retea?


    E problema cunoscuta fara rezolvare momentan din partea bitdefender dar cu mici ”Workaround-uri” : vezi aici

  • Merci mult !


    Am rezolvat. Acum exista si scanare real time deci protectie, si pot si sa salvez in retea.


    Doar ca trebuie exclusa calea spre partitia din retea in mod clasic ( cale din explorer asa cum apare la browsing) , si calea UNC.


    Macar acum are sens sa am antivirus pe calculator....


    H