[rezolvat] [bis 2010] - Error

XP SP3 + IE8 , MP11, .net 1.1+2+3+3.5 cu sp-uri la zi , BIS 2010


- eroarea imi apare cand incerc sa ma loghez remote desktop connection


dupa ce introduc credentialele


- se repeta pe un al doilea computer , unde nu am mai folosilt RDC de peste 1 luna


si are IE7 , in rest este adus la zi si el cu update-urile


- eroarea ii apare unui coleg acasa , cand da log-off din contul sotiei


si vrea sa faca log-on pe contul lui


daca restarteaza si intra direct pe contul lui ,


ulterior se intampla la fel cu cel al sotiei, nu se poate loga , ii apare eroarea de mai sus.


practic in ambele cazuri este vorba de conectare la un cont .


nu au fost probleme pana acum in wek-end [ ~ 1 noiembrie ]


am dezinstalat BIS 2010 si eroarea a disparut.


am instalat XP pe un alt harddisk fara BIS si merge RDC.


update-urile de la microsoft au 3 saptamani ,


cel de pe 28 oct nu era instalat aseara cand am constatat ca nu merge RDC .


vreo idee ?


ca nu pot banui altceva decat update-urile de la BIS 2010 din weekend.

Comentarii

  • Salut!Cel mai bine ar fi sa nu mai folosesti programe gen odc , dc++ , RDC, torrente etc. pt ca astea sunt programe cam periculoase pt comp.Stateam pe un hub si eu inainte si dupa ce am observat ca apar amenintzari gen troian m-am linistit si am hotarat sa nu mai intru niciodata pe acel hub .Am citit despre Bitdefender TS 2010 si se pare ca e un program mult mai complet decat BD IS 2010 deci poti face upgrade fara probleme la BDTS 2010 oricand vrei si poate ca no sa-ti mai dea acea eroare.Daca nu vrei sa faci upgrade atunci va trebui sa mai astepti pana cand iti va raspunde cineva de la technical support.

  • Edit: Imi cer scuze , RDC = Remote Desktop Connection . Eu credeam ca e un program gen dc++ , dar nu e asa. -_- Sper sa te ajute cineva sa-ti rezolvi problema.

  • Note: The Remote Desktop Connection software is pre-installed with Windows XP. To run it, click Start, click All Programs, click Accessories, click Communications, and then click Remote Desktop Connection. This software package can also be found on the Windows XP Professional and Windows XP Home Edition product CDs and can be installed on any supported Windows platform. To install from the CD, insert the disc into the target machine's CD-ROM drive, select Perform Additional Tasks, and then click Install Remote Desktop Connection. :rolleyes:

  • Salut!Cel mai bine ar fi sa nu mai folosesti programe gen odc , dc++ , RDC, torrente etc.


    ...


    RDC = remote desktop connection


    in traducere libera , te poti conecta cu el de la computerul de casa la computerul de la birou.


    nici macar nu exista ceva de genul RDC++. ;)


    conectarea la contul tau dintr-un PC mie mi se pare un drept natural


    si cand cineva ti-l ia , ai cu siguranta macar o senzatie de frustare.


    acel cineva este , dupa parerea mea , update-ul din week-end la BIS 2010.


    este posibil sa ma insel , desi nu prea cred .


    TS2010 conform producatorului http://www.bitdefender.ro/site/view/antivi...comparison.html


    aduce doar 2 lucruri in plus de care nu sunt interesat .


    problema pe care am semnalat-o sunt convins ca se manifesta si in TS 2010 . motorul ar trebui sa fie acelasi.


    utilizez bitdefender de la versiunea 9 profesional , 10 plus , 2008 IS , 2009 IS , 2010 IS .


    au existat multe probleme cu fiecare versiune dar nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva .


    sincer , nu ma astept sa mi se confirme de catre tehnic


    am dezinstalat BIS-ul pentru ca AM NEVOIE de RDC


    voi testa pe un alt computer sa vad cand se rezolva problema .


    eu am dorit doar sa semnalez existenta/aparitia acestei probleme .

  • TS2010 conform producatorului http://www.bitdefender.ro/site/view/antivi...comparison.html


    aduce doar 2 lucruri in plus de care nu sunt interesat ...


    :) ...aduce 3 lucruri fata de IS2010 :


    1.Optimizare(Înlătură fişiere şi înregistrări inutile din regiştri, pentru funcţionarea optimă a sistemului);


    2.Stergere definitivă: (Elimină urmele fişierelor confidenţiale şterse de pe calculatorul tău);


    3.Backup de date:(Creează automat copii de rezervă ale fişierelor şi ale directoarelor).


  • :) ...aduce 3 lucruri fata de IS2010 :


    1.Optimizare(Înlătură fişiere şi înregistrări inutile din regiştri, pentru funcţionarea optimă a sistemului);


    2.Stergere definitivă: (Elimină urmele fişierelor confidenţiale şterse de pe calculatorul tău);


    3.Backup de date:(Creează automat copii de rezervă ale fişierelor şi ale directoarelor).


    nene ,


    asteapta tu TS 2012


    care o sa iti cante si arda DVD-uri, o sa ruleze divx-uri .


    DAR te rog eu frumos ,


    LASA-MA in pace .


    vezi-ti de problemele tale .


    esti pe dinafara rau de tot.


    exista alte forumuri unde poti


    sa faci acte de prezenta inutile.


    se da vreun premiu pentru postari multe pe aici ?

  • 1.Nu ,nu se da nici un premiu.


    2.Nu sunt pe dinafara deloc.Eu ti-am scris exact ce am citit pe site-ul oficial si tot ce am scris eu , tu poti verifica si o sa vezi ca e adevarat(sunt 3 lucruri noi la TS 2010).


    3.Fii mai calm(prietenos) pt ca numai asa o sa poti sa rezolvi orice lucru.


    Gata hai ca te las sa astepti raspuns pt problema ta, poate-ti raspunde cineva de la technical support.Bafta! :unsure:

  • Alex Stanciu
    Alex Stanciu ✭✭
    editat noiembrie 2009

    Salut Cosmin,


    Mutumim pentru raportare. Am reusit sa reproducem aceasta problema si momentan lucram la un fix permanent. Din pacate nu avem niciun workaround, insa vom reveni cu o solutie de indata ce avem mai multe informatii de la echipa de testare.


    Multumesc.

  • cu placere ,


    nici nu este interesant un workaround


    [nu mi-ar folosi decat mie]


    ci solutia in sine , care va rezolva/repara problema


    probabil tot printr-un update automat


    [presupun extrem de repede]

  • :unsure:


    > 1 saptamana


    -_-

  • Salut Cosmin,


    Problema descrisa in acest topic a fost rezolvata. Va rugam sa faceti update si apoi sa restartati computerul.


    Multumesc.

  • confirm si eu , ca DA , acum re-functioneaza corect


    in ambele situatii : Remote Desktop Connection + schimbare de cont in XP fara restart .


    multumesc !

  • Din moment ce problema a fost rezolvată, acest topic va fi închis. Dacă este nevoie de redeschiderea lui, anunțați-mă printr-un mesaj privat (PM).


    Cris.


    == ÎNCHIS ==


    == Problemă rezolvată ==

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!