Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Trojan

Optiuni

recent, am primit de la cineva (un admin dintr-o comunitate) o arhiva.


am dat extract, iar antivirusul imi spune ca fisierul "steam.dll" este infectat cu trojan si-l sterge automat.


la virus name apare : Trojan.Generic.IS.581108.


n-am gasit nicaieri descriere despre acest virus, iar ceilalti admini care au aceste redirecte nu au intampinat problema asta.

Comentarii

  • recent, am primit de la cineva (un admin dintr-o comunitate) o arhiva.


    am dat extract, iar antivirusul imi spune ca fisierul "steam.dll" este infectat cu trojan si-l sterge automat.


    la virus name apare : Trojan.Generic.IS.581108.


    n-am gasit nicaieri descriere despre acest virus, iar ceilalti admini care au aceste redirecte nu au intampinat problema asta.


    Salut,


    Cel mai probabil acel fisier este infectat sau poate fi o alarma falsa. De aceea, acest fisier trebuie analizat in laborator.


    Astfel, daca mai ai arhiva, dezactiveaza protectia (pentru a nu-l sterge automat), pune fisierul steam.dll intro alt aarhiva cu parola 'infected' si urc-o pe www.sendspace.com sau un site echivalent. Trimite un mesaj privat (PM) cu link-ul pentru download.


    La final, activeaza protectia.


    Merci!