Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Importare Setari Din Bd 2008 In Bd 2010

Optiuni

Hello.


Azi imi expira cheia veche de BD 2008 internet security.


Mi-am cumparat din magazin total security BD 2010.


In ghidul de upgrade zice ca sa il dezinstalez pe cel vechi si sa il instalez pe cel nou.


Am insa o problema cu approach-ul asta. Pierd toate setarile custom de firewall si antivirus ( blocari, exceptii, porturi) si o sa imi ia ceva sa le refac. Stiti cumva, cum fac sa le export din BD 2008 si sa le import in BD 2010 ?


O alta intrebare, daca se poate... folosesc si pe un Tablet PC BitDefender, si cu BD 2008 am avut tot timpul problema ca fereastra de notificare ( cea cu butoane rosii din drepata jos care ma intreaba daca las sa nu las un program sa se contecteze s.a.m.d.p.) pe tablet PC se afiseaza o zecime de secunda dupa care nu o mai vad, si nu pot sa dau click pe butoane. Tot impul tb sa imi imaginez ce a vrut sa imi zicva BD bazat pe ce program lansasem si sa fac setarile manual. E vre-o incompatbilitate cu Table PC edition la Windows XP ? Pot sa corectez problema cumva cu 2010-le care o sa il instalez deseara?


Multumesc :)


Cu respect,


Dragos Stanculescu

Comentarii

  • Math_Matei
    editat februarie 2010
    Optiuni

    Legat de trecerea de la BitDefender IS 2008 la BitDefender TS 2010 nu cred ca ai avea cum sa importi ceva fisiere care sa tina minte setarile tale, intrucat cele 2 versiuni nu sunt perfect compatibile


    Asadar, sfatul meu e sa-ti refaci manual setarile de care ai amintit.


    La mine functioneaza ireprosabil BitDefender TS 20210 fara nicio setare sofisticata asa cum ai prezentat tu.


    Asadar, mult succes!


    La tablet pc..... nu cunosc , deci nu ma pot pronunta!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM