Problema Troieni

Ca sa fiu mai explicit am sa expun detaliat problema. Folosesc de aproximativ 2 ani total security, incepand cu 2008 si acum 2010. Am trimis pana acum 2 mailuri, am trimis un troian, nu am primit nici un raspuns, ceva ce imi da serios de gandit daca sa mai cumpar in continuare licente la aceste produse.


Prima problema este ca m-am infectat, pana acum nu am avut probleme, cum bagam stickul cum ii gasea, de cateva saptamani tot imi gaseste la scanare 2 troieni, unul autorun trojan aet, trimis degeaba si unul generic si inca ceva care nu am cum din motiv ca nici nu poate fi mutat in carantina. Nu ma deranja atat de mult daca concomitent cu infectarea nu mai pot folosi 2 memorii usb un corsair si un hanna, singurul folosibil este un san disk care e de fapt card de memorie +card reader si il incarca foarte greu. Porturile merg(testat cu mouseul, imprimanta, cablu usb->mini-usb pentr pda), memoriile merg //testate in laptop. Si totusi raman infectat. Am uploadat o poza cu troianul, care nu se poate trimite. Folosesc windows 7 profesional pe desktop si home premium pe laptop.


problema 2:


Cum spuneam cumpar de ceva timp licente de la bit pentru ca sunt romani si pentru ca si eu stiu ce inseman munca in software, mai mult necuratul m-a pus sa recomand unei prietene, care accepta, si ii cumpar un cd+licenta, toate bune pana la instalare, windows vista, problema este ca da eroare la instalarea unui fisier(din pacate nu am retinut care), dau ignora in speranta ca va lua de pe net, in fine trece mai departe, dupa care vine bagatul codului, nu vrea de nici un fel, dar arata ca este valabil 13000 de zile(nu fix dar nu mai retin), zic eu, ma ciudata faza, cand ma uit in program nu avea modulul de optimizare si inca cateva care nu retin, raman stupefiat si cred ca am luat ceva gresit, ma mai uit la pachet, total security scria. Ce sa zic, probabil ceva la cd, incerc sa iau de pe net-> precizez ca nu are net, conectez pda-ul si incep reinstalarea dupa o dezinstalare ulterioara, aceeasi eroare, aceeasi chestie. Am trimis Atunci seara mail de la ea, nu mi s-a raspuns, culmea e ca a si zis"tu crezi ca o sa iti raspunda astia?" si eu zic, normal asa ar fi, cred ca au trecut cam 30 de zile... Puteti verifica, ambele mailuri au fost trimise de pe adresa popescu_paul_stefan@yahoo.com si nici ca am primit ceva, in ambele sunt trecute 2 coduri de licenta, primul este al fetei, al doilea cel pe care il folosesc pe desktop.


Sper ca totusi macar pe aceasta cale sa primesc niste raspunsuri si sa continuam "relatia" de client->oferant de servicii care a fost pana in 2010 cand au inceput sa apara aceste probleme si sa fie doar o scapare aparenta ignoranta de care dati dovada.

post-31802-1267727097_thumb.png

Comentarii

  • Necunoscut
    editat mai 2010

    Buna ziua,


    @PopescuS: Va rog sa confirmati daca problema a fost rezolvata sau aveti nevoie de asistenta in continuare. Am cautat tichetele active asociate adresei de email dar nu am reusit sa gasesc nici un tichet deschis, in lucru sau trimis pentru analiza. Daca ati folosit o alta adresa de email va rog de asemenea sa o specificati.


    Edit: problema rezolvata prin email. Pentru eventuale viitoare probleme ne puteti contacta oricand la telefon, email sau pe forum.


    O seara placuta,


    Daniel Manea