Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender

Optiuni

O intrebare ce o am de ceva timp in cap. Ce face un posesor de licenta Bitdefender care nu are internet? Poate vreau antivirus chiar daca nu am net. Cum se activeaza produsul achizitionat? Poate pentru versiunea 2011 se are in vedere aceasta problema.

Comentarii

  • SorinK
    editat martie 2010
    Optiuni

    Cred ca ar fi mult de munca ca sa mearga produsele antivirus Bitdefender si pe sisteme fara conexiune la internet.


    Pentru ca daca nu se va lucra mult la sistemul de protectie, vor apare o gramada de noi utilizatori peste noapte care cu un crack care cu siguranta ar apare ar putea utiliza antivirusul si cand au conexiune la internet dar cu setare off a actualizarii definitilor acestuia si si-ar pune manual actualizarile, mai putin fisierul care s-ar ocupa de verificarea produsului, daca are sau nu cheie unica.


    Cred ca s-ar putea face mult mai usor asta, daca s-ar introduce activarea telefonica.

  • O licenta instalata pe un sistem fara internet nu are nevoie de activare.


    Dupa 15 zile de la instalare doar modulul de actualizare (care nu este necesar) se va dezactiva dar userul poate actualiza produsul manual folosind fisierul weekly.


    @SorinK eu unul nu m-as simti in siguranta online avand un antivirus cu definitiile de 1 saptamana vechime.

  • SorinK
    editat martie 2010
    Optiuni

    Norton cel putin acum 1 an si ceva oferea actualizari o data pe saptamana.


    Daca antivirusul are metode de detectie euristica bune si sistem de blocare a fisierelor suspecte pe baza de comportament bine conceput atunci da se poate sta fara probleme in opinia mea si cu actualizari vechi de cateva saptamani.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Norton nu avea cum sa aiba actualizari o data pe saptamana pentru ca era in teste atunci Pulse Update.


    Orice antivirus care se respecta are update-uri cel putin zilnice(cel mai bine la 1-2 ore).


    BitDefender poate sa faca un update pe ora automat sau din minut in minut(paranoia) pe manual.