Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Fisier infectat pentru analiza

Optiuni

Va salut! Am incercat sa trimit pe site-ul oficial -Contactează Customer Care- un fisier infectat pentru analiza, dar nu am reusit sa trimit mesajul pentru ca nu am avut o cheie de licienta valida . La scanarea online cu BITDEFENDER rezultatul a fost negativ.in atasamentul arhivat


va trimit un caz de fals-negative- parola este infected. Fisierul a fost scanat si online si cu virus total. inainte de arhivare a fost depistat ca infectat de 3 antivirusi din 42:-Antiy-AVL 2.0.3.7 2010.03.23 Backdoor/Win32.Delf.gen-Panda 10.0.2.2 2010.03.22 Suspicious file-Symantec 20091.2.0.41 2010.03.23 Suspicious.Insight.Dupa arhivare a fost depistat de 2 antivirusi din 39:-Fortinet 4.0.14.0 2010.04.06 W32/Delf.TSU!tr.bdr- Sunbelt 6146 2010.04.07 Trojan.Win32.Generic!BT. Este sau nu este virus? Si daca este troian pot scapa de el stergand manual fisierul infectat? Va multumesc!

Comentarii

  • Salut mirceagrama,


    Te rog sa uploadezi arhiva pe www.sendspace.com sau orice alt server si sa-mi trimit linkul generat pe PM pentru analiza.


    Multumesc.

  • Salut mirceagrama,


    Te rog sa uploadezi arhiva pe www.sendspace.com sau orice alt server si sa-mi trimit linkul generat pe PM pentru analiza.


    Multumesc.


    Nu am reusit sa uploadez pe www.sendspace.com -fisierul era prea mare-. Am reusit sa-l sterg manual si la o scanare ulterioara nu a mai aparut.Am scanat cu Panda si cu Nod 32 si rezultatul a fost OK . Multumesc pentru raspuns si imi pare rau ca nu am reusit sa va trimit fisierul pentru analiza si comparatie. Oricum Bit defenderul online a depistat si a sters 3 troieni pe care AVG -UL FREE PE CARE IL AM INSTALAT NU a semnalat ...

  • alexcrist
    Optiuni

    Salut,


    De curiozitate, ce mărime avea acel fișier? Sendspace are o limită de 300MB, era acel fișier așa de mare? Fiind așa de mare, a putut fi scanat pe VirusTotal (știam că VT are o limită de upload de cam 20MB)?


    Cris.