Bitdefender Internet Security 2010 Si Laptop Toshiba

Salut , am instalat BitDefender (cu licenta) pe laptop (Toshiba Tecra A9) cu Windows XP SP3 original si de fiecare data cand dau Restart sau Shut Down sau Log Off apare sa dau End Process Now la TAudEff.exe si dupa sta vreo 3 minute pana se inchide sau isi da restart-ul.


Am dat disable la antivirus si firewall , am incercat sa dau shut down , dar tot la fel


L-am adaugat la exceptii(Taudeff.exe) , nu mai apare End Now cu Taudeff dar dureaza tot la fel de mult pana se inchide laptop-ul(3 min)

Comentarii

  • Salut BooghyR,


    Fisierul TAudEff.exe este asociat placii Dvoastra de sunet. Intai de toate va rog verificati pe site'ul Toshiba pentru a vedea daca ati instalat ultima versiune de driver pentru placa de sunet. Daca versiunea de driver instalat corespunde, va rog sa urmati pasii din email pentru a putea investiga mai departe.


    Cu respect,

  • Nu reusesc sa fac raportul cu SYSDUMP


    Dau shut down , imi apare End Now Taudeff sau Cancel , ii dau cancel , dau click pe utilitar dar da o eroare ca nu se incarca run32.dll ca sistemul este in shut dows

  • Salut,


    Va rugam sa descarcati si sa rulati utilitarul "siw.exe" de la:


    SIW diagnostic tool


    Dupa ce utilitarul s-a deschis faceti click pe File->Create report si selectati HTML dupa care salvati raportul pe desktop.


    Cand raportul este complet, va rog sa il atasati ca un raspuns la ultimul email primit.


    Cu respect,

  • Ca sa nu mai deschid un alt topic, scriu aici.


    Mi-am cumparat un laptop Toshiba Satellite C650-15Z cu Windows 7 Home Premium preinstalat si am incarcat Bitfedender Intenet Security 2010 ( cu licenta normal ). Proasta decizie ! Laptopul merge foarte, foarte greu. Inclusiv dechiderea paginilor de net, accesarea diferitelor programe, etc.


    Fara el, doar cu McAfee Internet Security ( laptopul a venit cu un trial de 30 zile ), merge foarte bine si repede.


    Ce imi recomandati sa fac ?

  • Cristi Raducu
    editat octombrie 2010

    Ai avut noroc ca inca s-a mai incarcat Windowsul.


    Pe un sistem nu au ce cauta 2 antivirusi pentru ca intra in conflict.


    In cazul tau trebuie doar sa dezinstalezi McAfee.

  • bebeko
    editat octombrie 2010

    Nu, nu, nu, doar Bitdefender era activ. McAfee doar dupa ce am dezistalat Bitdefender l-am activat. Deci nu au mers ambele impreuna.


    Adica, mai exact, McAfee a venit incarcat pe laptop, pentru un trial de 30 zile, dar trebuie trimis un link pentru activare. De aici eu am presupus ca nu este activ.

  • Indiferent daca este activ/inactiv trebuie dezinstalat complet.

  • Multumesc, am sa incerc si varianta asta sa vad daca da rezultate. :)

  • S-a rezolvat. Multumesc de ajutor.

  • Cu placere. :)


    Closed.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!