Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Autocad Si Bitdefender

Optiuni

Buna ziua,


Folosim programul AutoCAD LT 2010 pentru proiectare in constructii si avem instalat BitDefender Internet Security 2010. Solutia de securitate BitDefender face lucrul in AutoCAD imposibil. Mouse-ul sare, iar in timpul miscarii acestuia gradul de ocupare al CPU-ului sare de la 5% la 70% brusc. Am incercat sa dezactivez protectia antivirus si firewall-ul BitDefender, dar nu apare nicio imbunatatire. Mai mult am scos bdagent.exe de la incarcarea Windows-ului si am dezactivat serviciile Arrakis Server si Threat Scanner din msconfig.exe. Nu am reusit sa scot procesele vsserv.exe si livesrv.exe. AutoCAD-ul a inceput sa functioneze normal abia dupa dezinstalarea BitDefender.


Intrucat am cheltuit bani pentru achizitionarea a 5 licente BitDefender, nu este convenabil sa dezactivam solutia dvs. de securitate. Asadar, astept o propunere pentru remedierea problemei.


Cautand pe Google, am mai intalnit persoane care au exact aceasi problema, inclusiv pe forumul dvs. in limba engleza. Nu am gasit insa acolo o solutie.


Detatalii:


* Sistem de operare: Windows XP Home Edition Service Pack 3


* CPU: Intel Core2Duo E7400 @ 2,80GHz


* Memorie RAM: 4GB


Va multumesc anticipat.

Comentarii

  • Necunoscut
    editat iunie 2010
    Optiuni

    Buna ziua,


    Te rog urmeaza pasii de mai jos pentru a rezolva problema cu AutoCad 2010:


    1. Deschide BitDefender si schimba interfata grafica in modul Expert


    2. Da click pe 'Antivirus'


    3. Da click pe butonul 'Setari avansate'


    4. Dezactiveaza 'Active Virus Control'


    5. Restarteaza PC si testeaza daca problema se mai reproduce.


    Cu respect,