Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender Antivirus 2010 - O Mica Problema

Optiuni

Pana acum am avut mari probleme cu acest antivirus. Mai ales variantele 2008 si 2009 pe Vista x64. Dar am zis sa-i mai dau o sansa. M-am riscat si l-am instalat pana la urma pe un laptop puternic, Windows 7 x64 si 4 GB DDRAM 3. Pana acum s-a comportat foarte bine, singurul mic repros ar fi ca la bootare procesorul sta vreo 1 minut la 60 - 70 % din cauza procesului vsserv.exe. Nu stiu ce face BitDefender in acest timp. Dar dupa asta, practic nici nu-l mai simt. Se observa ca inginerii de la Bitdefender au lucrat ceva la consumul de resurse si functionalitate. Sper ca in continuare sa se comporte la fel, ca varianta 2009 a fost plina de probleme la mine. Din cand in cand, mai ales la actualizare, desi modulul realtime ruleaza, Security Center de la Windows 7 imi arata ca antivirusul si modul antispyware sunt dezactivate. Dupa vreo cateva secunde dispare aceasta alerta. Practic, in tot acest timp raman neprotejat ? Cum fac sa nu mai apara aceste alerte ?

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    In timpul ala isi face update de componente. Stai linistit ca nu ramai neprotejat. Orice produs antivirus isi face update de componente. In cazul unor patch-uri majore in care se inlocuiesc componente importante, cere restart tocmai ca sa nu ramai neprotejat.