Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat] Upgrade La Bitdefender 2011

Optiuni

Buna,


As dori sa stiu cam in ce perioada putem face upgrade la Bitdefender 2011? Dar kiturile pentru versiunile de Bitdefender 2011 offline cand apar?

Comentarii

  • alexcrist
    Optiuni

    Salut Alex Stefan,


    Momentan nu există produse BitDefender 2011 lansate în limba română. Kiturile în limba engleză (atât cele pentru instalare online, cât și offline) sunt postate pe aria în engleză (este un topic pinned).


    Cheile de înregistrare de 2010 funcționează fără probleme pe produsele 2011, deci upgradeul se poate face oricând, la alegerea fiecăruia.


    În momentul în care produsele se vor lansa și în limba română, linkurile aferente (inclusiv pentru kiturile pentru instalare offline) vor fi postate și pe forum.


    Cris.

  • alex_
    Optiuni

    Eu am o cheie de la bitdefender 2009 si nu a mers pe pe bitdefender 2011. Sa inteleg ca nu sunt compatibile cheile de la 2009 pentru produsele Bitdefender 2011?

  • alexcrist
    Optiuni

    Sunt compatibile atâta timp cât se folosește pentru înregistrarea aceluiași tip de produs (AV / IS / TS). Dacă ai probleme cu o anumită cheie, te rog să mi-o trimiți prin PM pentru a o verifica și voi putea să-ți spune exact pentru ce produs este valabilă.


    Cris.

  • alex_
    Optiuni

    Ok , am inteles. Eu am incercat treaba asta acum cateva zile si doar pe versiunea de Bitdefender TS 2011 online si vreau sa incerc si pe versiunea offline dar sper sa mearga de data asta iar daca o sa mai am probleme o sa te anunt Cris.

  • alexcrist
    Optiuni

    Bănuiam că este vorba de TS.


    DPDV al cheilor de înregistrare, nu este nicio diferență între kiturile disponibile. Pe de altă parte, TS este în două variante, cu OnlineBackup și fără. Sunt ”văzute” ca produse diferite, cu chei diferite și prețuri diferite, datorită serviciului OnlineBackup.


    Însă la kiturile BD2011, dacă introduci o cheie care nu este valabilă pentru produsul respectiv, cheia nu este în totalitate respinsă, ci ești avertizat că încerci să folosești o cheie pentru un alt tip de produs. Pe lângă asta, ai opțiunea (în același mesaj de avertizare) de a instala versiunea corectă pentru cheia ta de licență, fără a descărca un alt kit. Trebuie doar să alegi ”Install <versiune>” și se va instala produsul corect, conform cheii introduse.


    Cris.

  • alexcrist
    Optiuni

    Update:


    Cheia pe care mi-ai trimis-o pe PM este validă pentru BD TS fără OnluneBackup. Dacă ai folosit linkurile de pe aria în engleză, acelea sunt pentru versiunea cu OnlineBackup, deci te va alerta că încerci să folosești o cheie incompatibilă.


    Din moment ce ai instalat deja produsul, poți face altceva: te duci la License Info, introduci cheia asta, și el din nou te va alerta că nu este compatibilă. Dar îți va oferi posibilitatea de a instala vesiunea corectă (BD TS fără OnlineBackup). Dacă vei continua, produsul tău va fi ”actualizat” direct, fără reinstalare. Se vor șterge modulele în plus (în cazul tău, OnlineBackup), și se va înregistra cu cheia ta. Probabil ți se va cere un restart pentru finalizare.


    Încearcă. :)


    Dacă îți dă totuși eroare, te rog să faci un screenshot și să-l postezi aici (asigură-te că licența nu este vizibilă în screenshot - eventual maschează zona respectivă în Paint).


    Cris.

  • alex_
    editat august 2010
    Optiuni

    Multumesc mult Cris. Am urmat exact pasii acestia si a mers upgrade-ul. Totusi as dori tare mult sa stiu de unde fac rost si de kitul offline pentru Bitdefender Total Security 2011 fara Online Backup nu de alta dar ar fi bine sa o am si pe asta in calculator pentru ca in timpul upgrade-ului am vazut calculatorul pentru mai multe secunde fara antivirus in bara si am avut emotii ca sa nu iau vreun virus in timpul asta.


    :D

  • alexcrist
    Optiuni

    Și din kitul tău actual poți instala fără OB. După cum am zis mai sus ( http://forum.bitdefender.com/index.php?s=&...ost&p=90275 ), ce ai făcut adineauri din produs, poți face direct din momentul instalării. Și ți se va instala versiunea corectă pentru cheia ta.


    Dacă vrei totuși să descarci alt kit, ai linkurile aici:


    x86 (32bit) - http://download.bitdefender.com/windows/de...ty_2011_32b.exe


    x64 (64bit) - http://download.bitdefender.com/windows/de...ty_2011_64b.exe


    Cris.

  • alex_
    Optiuni

    Kitul pentru BD TS offline il aveam deja dar daca nu exista pe nicaieri versiunea BD TS offline fara online backup(ca sa nu mai dea eroarea cu incompatibilitatea) o sa procedez asa cum mi-ai spus tu de fiecare data cand o sa fie nevoie sa instalez BDTS2011. Multumesc Cris.

  • Linkul postat de Cris este diferit fata de ce ai salvat si nu iti va mai da vreun mesaj de eroare la inregistrare.

  • alex_
    Optiuni

    Multumesc mult.

  • alexcrist
    Optiuni

    Cu plăcere. :)


    Cris.


    == ÎNCHIS ==


    == Problemă rezolvată ==

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!