Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat] Scanare Contextuala

Optiuni

Buna ziua!


Am fost extrem de incantat de Bitdefender TS 2011, insa de 2 zile imi face probleme, mai exact atunci cand dau scanare contextuala(sper sa fi scris corect)-adica dau clic dreapta pe un fisier si aleg sa scaneze cu Bitdefenderul-, nu se intampla nimic. Arata pentru o fractiune de secunda acea rotita cum ca s-ar incarca ceva, dupa care dispare ... fara ca fereastra de scanare sa apara. Am tras fisierul si in File zone din cadrul Barei de scanare si nimic. Mentionez ca nu am testat doar cu un singur fisier.


Dupa ce restartez pc, problema e remediata. Nu stiu pentru cat timp insa e cert ca la un moment dat scanarea contextuala crapa neputand s-o folosesc.


Folosesc windows 7 Ultimate x64( cu licenta )


Astept detalii pentru remedierea aceste probleme. parca n-as vrea sa revin la 2010.


Multumesc mult celor ce ma vor ajuta!

Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

Comentarii

  • alexcrist
    Optiuni

    Salut Matei,


    Atunci când nu mai funcționează scanarea contextuală, celelalte tipuri de scanare funcționează corect?


    Cris.

  • Math_Matei
    editat august 2010
    Optiuni

    Salut Alex... sincer nu am verificat daca celelate scanari functioneaza. Tocmai am terminat o scanare in profunzime si a decurs normal. O sa am in vedere sfatul tau. ideea e ca azi, pentru a 2-a oara am avut probleme cu scanarea contextuala, revenindu-si dupa restartul pc-ului.


    Multumesc mult pt promptitudine!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • scocs
    Optiuni

    Aceiasi problema am intampinat-o si eu la scanarea contextuala tot nu apare nimic si se comporta la fel si la celelate tipuri de scanari la cerere.Iar o alta problema o reprezinta firewallul care nu funtioneaza deoarece cand dau sa-mi blocheze un program sa nu se conecteze la internet nul blocheza,dar imi apare ca firewalul este activat iar cel de la windows este scos.Sunt multe probleme nerezolvate la varianta de 2011 si recomand celorlati care nu l-au incercat sa ramana pe versiunea de 2010.

  • alexcrist
    Optiuni

    Salut scocs,


    Te rog să deschizi un nou topic despre problema pe care o ai cu firewall-ul, și sp dai ceva mai multe detalii (aplicația cu care ai probleme, setări de firewall, regulile pentru aplicația respectivă, etc...).


    Cris.

  • Math_Matei
    editat august 2010
    Optiuni

    Au trecut ceva zile bune si vad ca scanarea contextuala nu-mi mai face probleme! probabil desele update-uri au remediat si acest mic inconvenient. ma vad nevoit sa anunt pe aceasta cale inchiderea acestui topic de catre cei indreptatiti s-o faca, declarandu-l rezolvat.


    Cu respect , Matei

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • == ÎNCHIS ==


    == Problemă rezolvată ==

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!