Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender Ts 2011 Nu-si Face Update-uri

Optiuni
alex_
editat septembrie 2010 în Produse bitdefender 2011

Buna,


Am si eu o mare problema la actualizarea produsului meu , Bitdefender Total Security 2011 pentru ca nu-si mai face deloc actualizari. Cand dau Update Now imi spune ca nici o actualizare nu e disponibila si asta de ieri dupa amiaza. Va rog sa ma ajutati urgent.

Comentarii

  • Postează te rog numărul de semnături și versiunea motorului. Le găsești în tabul de Actualizare din interfața produsului.


    Cris.

  • alex_
    editat septembrie 2010
    Optiuni

    Pana la urma si-a facut update la ora 22.40 , un update de 300 si ceva de kb.


    Virus signatures : 6476050


    Engine version: 7.34037

  • Este OK, nu ești în urmă cu absolut nimic. :)


    Ești sigur că nu și-a făcut actualizare automată (așa cum era normal), dar pur și simplu n-ai observat tu? Verifică în istoric. În partea din dreapta-jos, butonul din mijloc deschide istoricul BitDefender (în engleză este View logs, în română nu știu exact cum e tradus).


    Cris.

  • alex_
    editat septembrie 2010
    Optiuni

    Atunci cand am observat ca nu-si mai face update am dat de mai multe ori update manual si am stat foarte mult si am asteptat dar degeaba pentru ca nu reusea sa-si faca update-ul (no update available). Sunt sigur ca nu si-a facut actualizarea automata pentru ca imi si arata data cand a fost facuta ultima actualizare si de acolo ai cum sa-ti dai seama ca nu mai poate face update-uri. Am foarte multe erori la actualizare. Cris , cred ca e foarte posibil sa fi inchis calculatorul in timpul vreunui update in urma cu vreo cateva zile pentru ca nu am stat sa verific update status inainte de inchiderea calculatorui si poate din cauza asta am avut probleme. Bine ca acum isi face update si sper sa nu-mi mai faca probleme.

    post-27915-1285570828_thumb.jpg

  • Poți să dai dublu clic pe una dintre erorile cu ”Update cancelled” și să postezi detaliile care apar?


    Cris.

  • Ai in print screen detaliile.

    post-27915-1285574495_thumb.jpg

  • Salut,


    Scuze întârzierea.


    Eroarea -1002 afișată acolo înseamnă că nu a putut fi contactat serverul de update (Could not resolve server).


    Dacă totuși actualizarea merge, atunci putem exclude infecțiile în sistem (care ar putea bloca traficul către serverul de update). În cazul ăsta, variantele ar mai fi:


    - ai fost deconectat de la rețea (ai scos cablu, ai oprit conexiunile, sau altceva)


    - ai un alt firewall în sistem, care bloca accesul BitDefender la rețea


    - probleme de rețea (rețea greșit configurată, sau chiar probleme la furnizorul de Internet).


    Dacă mai apare problema, există câteva teste pe care le poți face pentru a verifica dacă există conectivitate. Anume:


    - asigură-te că ești conectat la rețea


    - asigură-te că un alt firewall nu blochează accesul (eventual dezactivează-l temporar, verifică dacă merge updateul, apoi te ocupi de configurare)


    - pentru a testa conectivitatea la rețea, poți rula în cmd comanda:

    ping upgrade.bitdefender.com

    pentru a vedea dacă primești răspuns


    Cris.

  • Iti multumesc Cris.

  • Eu am instalat Bitdefender Internet Security 2011, si astazi, 12 octombrie, ora 21:44 am mai putine definitii decat avea Alex pe 26 septembrie 22:40.


    El: 6.476.050


    Eu: 6.314.921


    Diferenta de 161129 in favoarea lui.


    Ati inceput sa reduceti din definitii?


    Am versiune mai noua de engine, dar asta inseamna ca detecteaza si indeparteaza si antivirusul meu, tot atatea amenintari cel putin, cate indeparta al lui la acea data?


    Multumesc!