Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

O Intrebare Mik

Optiuni

Salut. Am inst si eu bitdefender p calcu meu si imi tot zice k gaseste un virus. VBS.Flesh.A Eu am obs k p toate partitiile mele am un mic fisier numit ms32dll.dll.vbs p care d cate ori incerc sa il sterg nu imi da voie si din cauza caruia nu ma lasa sa deschid partitila cu dublu clic (trebuie sa dau clic dreapta si open). Exista vreo solutie? Si c am patit d s-a intamplat asta? K pana acum nu am avut probleme. Multumesc anticipat si sper sa existe o solutie.

Comentarii

  • Treci pe Kaspersky si gata.

  • Salut Alexxutz,


    Dai disable la real time protection si stergi fisierul ala infectat, iar daca nu merge nici asa ia Unlocker si il stergi cu el.


    Apoi reactivezi real time protection.


    Am uitat sa te intreb: ce mesaj iti apare cand BD il detecteaza?

  • hai k vad k am scapat d chestia aia...k nu il mai gasesc nicaieri...dar acum nu vrea sa deschida partitia cu dublu clic k cik nu gaseste fisierul ala care cik mi-l detecta k virus....si app imi zicea cva d genul k virusul s numea VBS.Flesh.A....d c imi face asa??...am reinst windows...si tot nik...si am vreo 3 hdd-uri d 160 d gb si nu as prea vrea sa formatez....k mi-e mila d c am strans p acolo....dvd-uri si muzik etc....:((.....exista vreo solutie??...orice...numai format nu....:D....tx

  • Cauta in partitii un fisier autorun.ini. Vezi ca e ascuns. Daca il gasesti, incearca sa-l stergi.


    Andrei

  • am sters si autorun ala...dar tot nu imi deschide cu dublu clis...:((.....si mi-e k dc reinst imi face la fel...:((

  • Cauta in partitii un fisier autorun.ini. Vezi ca e ascuns. Daca il gasesti, incearca sa-l stergi.


    O mica adaugare la toate cele de mai sus: incearca sa stergi fisierele infectate din SafeMode, pentru ca ai sanse mai mari de reusita.


    Pentru SafeMode, dai Restart la PC si tii apasat F8. Iti va aparea meniul de Boot, unde trebuie sa alegi Safe Mode.


    Cris.

  • abis
    editat septembrie 2007
    Optiuni

    cauta fisierul " Autorun.inf " nu Autorun.ini .. acest fisier nu are ce cauta in radacina partitiilor


    foloseste Total Commander sau Unreal Commander sa il stergi .. sa activezi optiunea sa vada toate fisierele


    PS. si iti recomand sa scanezi si cu Ad-Aware ... prietenii stiu de ce