Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Probleme Is2011

Optiuni

Buna ziua,


De cateva zile am instalat IS2011 pe 2 calculatoare (am achizitionat o licenta pt 3 calculatoare).


Sistem de operare: Windows XP SP3, cu actualizari la zi.


Pe ambele calculatoare observ anumite probleme, care nu au existat inainte:


- descarcarea e-mailurilor (sunt mai multe conturi) merge foarte incet si se intampla frecvent


sa nu raspunda serverul pentru un anumit cont. Inainte de a instala IS2011 totul decurgea foarte


rapid si nu se intampla aproape deloc sa nu raspunda serverul (Outlook Express).


- de multe ori calculatorul ingheata, nu accepta comenzi, led-ul HDD-ul ramanand aprins. M-am


uitat in task manager si nu am observat vreun proces care sa consume mai mult de 3-4-5% in


acele perioade, insa practic calculatorul ramane blocat, neacceptand vreo comanda.


- chiar si anumite programe merg mai incet.


Ce se intampla???


Inainte de a instala IS2011 am folosit calculatorul ani de zile cu editii gratuite ale unui antivirus


si un firewall.


Multumesc si astept un raspuns.


Daniel

Comentarii

  • Salut Daniel-B,


    Poti sa ne dai cateva detalii legate de sistemul tau (CPU, RAM, etc..)


    Multumesc :)

  • Sigur, si multumesc de raspuns:


    Calculatorul 1: Core2Duo 2,4 Ghz, 2gb ram, hdd 320gb, placa video ati x1950.


    Calculatorul 2 (laptop): Pentium Centrino 1,86Ghz, 1gb ram, hdd 100gb, placa video ati x700.


    Salutari,


    Daniel

  • Pentru rezolvarea problemei cu serverul de email recomand urmatoarele setari:


    -Cu BitDefender in modul Expert (Optiuni -> modul Expert)


    -Selecteaza tab-ul Antivirus


    -Setari Avansate


    -Debifeaza optiunile: Scaneaza mesajele primite / Scaneaza mesajele trimise


    O sa iti trimit si un email pe adresa asociata contului de forum cu instructiuni pentru colectarea a mai multe informatii.


    Multumesc :)

  • Pentru rezolvarea problemei cu serverul de email recomand urmatoarele setari:


    -Cu BitDefender in modul Expert (Optiuni -> modul Expert)


    -Selecteaza tab-ul Antivirus


    -Setari Avansate


    -Debifeaza optiunile: Scaneaza mesajele primite / Scaneaza mesajele trimise


    O sa iti trimit si un email pe adresa asociata contului de forum cu instructiuni pentru colectarea a mai multe informatii.


    Multumesc :)


    Si uite asa ti-ai luat degeaba antivirus.


    Aceleasi probleme le am si eu la ambele calculatoare.


    Eu stiu si rezolvarea. Am aplicat-o la unul. Acum functioneaza perfect cu KIS.


    Imi pare rau sa va spun dar aveti cel mai slab program din toate. Cel putin din ce am vazut eu. La serv avem NIS si AVa.., acasa am BTS si KIS.


    V-am scris si un mail. Nu s-a deranjat sa raspunda nimeni la el. Poate raspundeti pana expira licenta.


    NU VOI REINOI LICENTA CU DUMNEAVOASTRA.

  • Observ cu uimire ca mesajul meu a fost .... moderat!!! Adica sters cu totul.


    Domnul George eu sunt un utilizator PLATITOR AL PRODUSULUI BITDEFENDER TS.


    Sigur asta nu imi da dreptul sa fac remarci la adresa produsului CUMPARAT.


    Am totusi o nelamurire de amator:


    "Cu BitDefender in modul Expert (Optiuni -> modul Expert)


    -Selecteaza tab-ul Antivirus


    -Setari Avansate


    -Debifeaza optiunile: Scaneaza mesajele primite / Scaneaza mesajele trimise"


    Asta nu inseamna ca are degeaba antivirus, daca el nu este pus sa scaneze mesajele????


    Asta considerati dumneavoastra rezolvare a problemei????


    O zi buna!