Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Trojan Downloader Incapatanat

Optiuni
TurboABA
editat octombrie 2007 în Discu355ii malware

Noroc!


In primul rind, vreu sa va cer suze pentru gramatica mea. Eu am plecat din tara acum 17 ani si nu am scris in Romana de atunci!


Am intrebat pentu ajutor in Engleza, dar inca nu am primit nici un raspuns


http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=2348


Poate ca in Romineste o sa am mai mult noroc!


Am o infectie pa un DWWARD.DLL cu un Tojan Downloader de care nu pot sa scap. DWWARD.DLL intra in memorie imediat cum Windows incepe, si din momentul ala, nu pot sa sterg nimic.


Mersi pentru ajutor.


Stefan

Comentarii

  • alexcrist
    alexcrist
    editat octombrie 2007
    Optiuni

    Salut TurboABA,


    Fisierul atasat de tine a fost descarcat de doua ori de catre BD Virus Analysts. Presupun ca nu ai primit raspuns pentru ca ai oferit cam prea putine informatii. Poate in poza atasata de tine se poate vedea calea catre fisierul infectat (precum si alte informatii utile), insa pe aria Malware doar Virus Analyst-ii au acces la fisierele atasate.


    Nu pot sa iti dau informatii despre virus pentru ca nici nu ai spus numele exact al virusului si nici nu prea ma pricep la virusi si dezinfectie. Insa poti folosi infomatiile de AICI pentru a sterge fisierul infectat. Metoda asta este full-proof si 100% garantata, deoarece nu presupune intrarea in Windows si, implicit, fisierul nu este incarcat in memorie si ai acces la el.


    Posteaza daca ti s-a rezolvat problema.


    Cris.


    P.S.: Iti modific titlul thread-ului, pentru a fi mai la obiect.


    P.P.S: Nu s-ar zice ca n-ai mai vorbit romana de 17 ani. Am vazu romani care vorbesc mai prost decat tine (cel putin pe forumuri) :)

  • Mersi frumos.


    De pe cum poti vedea, nu prea am experienta cu forumul asta, si nu am stiut ca numai Analistii au acces.


    Am rezolvat problema dupa ce am instalat inca o versiune de Windows separata ca sa pot sa accesez fisierele dupa HDD fara sa am infectiile in memorie.