Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Problema Antivirus

Optiuni

De 2 zile a aparut o problema cu antivirusul :unsure: deoarece nu mai scaneaza paginile din internet explorer.Am atasat un print screen.,Bitdefender Is 2011 versiunea romana,xp32 biti,internet explorer versiunea 8.


Poate ma ajutati cum pot rezolva aceasta problema.


Multumesc anticipat. :P

post-29940-1296836319_thumb.png

Comentarii

  • Aceeași problema și la Bitdefender Total Security 2011 x64, deși Search Advisor este bifat ca fiind activ.


    Hmm ... vreun update ce a dat peste cap treaba Search Advisor-ului.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Am analizat mai atent situația semnalată de scocs ( IE nu e browserul meu preferat) și am constatat că problema apare pe IE doar atunci când se dă căutare la un articol oarecare din câmpul central al paginii de start Google. Dacă se apelează la funcția de căutare situată în partea dreapta sus a browserului, search advisorul funcționează corect.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • scocs
    editat februarie 2011
    Optiuni

    Am o rugaminte la departamentul tehnic :rolleyes: poate imi sugereaza o solutie sau cand se va rezolva problema printr-un update deoarece nu folosesc accelaratorul din IE(folosesc motorul principal din pagina de start) si mai nou nu functioneaza nici la Mozzilla.Doresc sa-mi functioneze bine antivirusul ca sa nu i-au vreun virus de pe net. :(


    Multumesc anticipat. :P

  • @ scocs:


    Îți recomand să îți instalezi IE9 Release Candidate. E perfect compatibil cu BitDefenderul și Search Advisor-ul funcționează superb.


    Să auzim de bine!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • @ scocs:


    Îți recomand să îți instalezi IE9 Release Candidate. E perfect compatibil cu BitDefenderul și Search Advisor-ul funcționează superb.


    Să auzim de bine!


    Am windows Xp,iar IE9 nu functioneaza pe acest windows.Astept pana se rezolva problema dar doresc ca departamentul tehnic poate spune macar daca a fost luata problema in vizor in vederea rezolvarii ei. :unsure:

  • Situatia a fost escaladata si se lucreaza la rezolvarea ei.


    Poti te rog verifica daca problema persista si pe google.com?