Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender Nu Poate Sterge Un Folder

Optiuni

Buna,


Am un folder in calculator care nu poate fi sters cu antivirusul meu Bitdefender Total Security 2011. In interiorul folderului mai sunt 2 foldere si nici acestea nu pot fi sterse. Am sitem de operare Windows XP sp3. Va rog sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema.

Comentarii

  • Sfatul meu e să încerci cu ASTA. Șanse foarte mari de reușită.


    Ceva blochează ștergerea fișierelor, vreun proces ce e în uz. Asta te va ajuta sa scapi de problemă.


    Aștept răspuns!


    Succes!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Salut Alex Stefan,


    File Shredder din BitDefender nu trebuie confundat cu force file delete.


    Functia de File Shredder este folosita pentru a sterge permanent fisiere/foldere atata timp cat nu sunt blocate de Windows sau o alta aplicatie.


    Mai exact,BitDefender sterge fisierul folosind functia de Delete din Windows iar apoi aplica o tehnica speciala prin care fisierul nu mai poate fi recuperat.


    Poti folosi de exemplu Unlocker pentru a-l putea sterge.

  • Deci sfatul meu a fost perfect. Mulțumesc pentru confirmare :rolleyes:

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • alex_
    Optiuni

    Va multumesc.

  • Math_Matei
    Optiuni
    Va multumesc.


    Nu ezita niciodată să-ți postezi problemele legate de BitDefender. Suportul Tehnic te va ajuta de fiece dată cu promptitudine, și de ce nu și noi , utilizatorii obișnuiți, ce mai postăm pe aici.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM