Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Diferente Intre Setari Si Logul Scanarii

Optiuni

Am facut un deep scan cu IS 2008.


Poate imi explica si mie cineva discrepantele dintre setarile facute de mine, si ce imi spune logul dupa efectuarea scanarii.


post-5413-1192258469_thumb.jpg

Comentarii

  • Salut ecs,


    Pare sa fie un bug.


    In realitate cum s-a efectuat scanarea? Au fost scanate elementele care au No in log (cum ar fi registrii)?


    Cris.

  • ecs
    ecs
    editat octombrie 2007
    Optiuni

    Nu am stat langa calculator cat timp s-a facut scanarea, sunt sigur doar de faptul ca a scanat arhivele si packed programs pentru ca am apucat sa vad cateva in timp ce erau scanate, restul n-am idee. Ma ingrijoreaza in special "Heuristic Scan : No". Asta nu e mecanismul care se ocupa de virusi necunoscuti ?


    Hmm, o fi versiunea finala, dar se comporta ca un beta.


    Later edit : am mai observat ceva. Vezi ca in log la extensii excluse nu scrie nimic ? Am exclus imagini de cd-uri iso,nrg, etc, si sunt 100% ca nu le-a scanat ptr ca am urmarit partitia games care are numai imagini de cd-uri cu jocuri, sa vad daca le scaneaza si a sarit peste ele.


    Sper sa fie totusi un bug legat de creeare logului, nu de functionarea antivirusului, ptr ca atunci -> Uninstall.

  • In proportie de 90% sunt sigur ca asta este doar o problema de inregistrare, adica optiunile sunt trecute grsit in log dar sunt folosite in realitate.


    Hmm, o fi versiunea finala, dar se comporta ca un beta.


    Da, sunt unele probleme cu noua versiune. Insa asa este intotdeauna, cu orice program. Cand spun ca sunt 90% sigur ca asta este doar o problema de logare (nu de scanare propriu-zisa), ma bazez pe faptul ca lucrul acesta a mai fost raportat. Daca chiar era ceva foarte serios, problema era rezolvata de mult.


    Insa, fiind ceva mai putin semnificativ, are o prioritate mai mica. BD Team sunt sigur ca nu dorm si nici nu joaca carti, ci se ocupa cu alte probleme mai serioase. Nu-ti face probleme, ca toate se vor rezolva la un moment dat. :)


    Cris.