Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bug In V11

Optiuni
maximus
editat octombrie 2007 în Discu355ii generale

Am incercat si eu optiunea "password protection" si am dat de un bug destul de urat.


Am setat o parola pt protectie si apoi am vrut sa schimb si eu setarile pt a scana sistemul. am ales full system scan si am incercat sa schimb setarile. Imediat AV a crapat si mi-a aparut report wizard-ul.


Am incercat si pe BD TS si pe BD AV.


Cu optiunea dezactivata nu se intampla nimic.


Sper ca se poate reproduce " in lab" :D pt a putea fi inlaturat.

Comentarii

  • :D se pare ca eram prea obosit aseara;) sper ca ati trecut peste mici greseli din post.


    O sa instalez iar TS si o sa incerc sa vad daca mai apare bugul respectiv. Sper ca unul din "parintii" BD sa se uite peste topicul asta ;)

  • Necunoscut
    editat octombrie 2007
    Optiuni

    Corectat post ;).


    Si ne uitam si la asta ca sa vedem daca se reproduce.


    Dar daca mai poti explica inca odata cum se reproduce??


    Ai setat parola. Ai pus vifa sa ceara si pentru parental control?


    Ai dat OK si OK... ai inchis tot, iar apoi ai schimbat setarile de unde? Din shield ai incercat custom level?


    Din scan de la settings nu poti schimba nici o setare pentru system tasks.


    Ai iesit din toate menurile ale BD si ai dat direct scan din GUI ?

  • 1. am bifat enable password protection for product settings - nu am bifat pt parental control


    2. am mers in modulul antivirus\ scan si am ales full sytem scan


    3. click dreapta pe full system scan, properties pentru a schimba setarile pentru taskul respectiv


    4. imedia dupa asta mi-a aparut report wizard sau ceva de genul.


    Ca o concluzie: nu pot schimba setarile pentru full system scan, sau oricare alt task daca am activata optiunea "password protection for product settings" fara sa bifez optiunea sa-mi ceara parola doar pt parental control, daca bifez si aceasta optiune, BD nu mai "crapa".


    Am incercat si pe BD AV si acelasi rezultat.

  • S-a reparat dar nu este inca update din motive de testare interna.


    O sa va anunt cand s-a rezolvat.