Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Problema Total Security 2011

Optiuni

am avut o perioada pc-ul fara antivirus.


apoi m-am hotarat sa instalez bitdefender total security 2011 trial si sa-mi cumpar si o licenta de un an.


am facut niste oc la pc si am restartat de mai multe ori pc-ul(am avut si blocari, astea doar din cauza ca vroiam sa gasesc setarile cele mai stabile)


dupa ce am terminat treaba asta am observat ca firewall-ul de la antivirus e dezactivat. l-am activat manual.


dar dupa fiecare restart sau shut down firewall-ul e dezactivat si uneori zice ca antivirusul nu a fost niciodata updatat(un lucru fals)


tin sa precizez ca a functionat ok o perioada.


este instalat pe un ssd cu ahci activat.


am facut si niste optimizari la windows 7 pe 64bits pt ssd gen: scoaterea indexului, defragmentari automate si inca cateva smecherii.


poate careva sa ma lamureasca unde e problema si ce ar trebui sa fac?


multumesc mult anticipat!

Comentarii

  • Math_Matei
    editat martie 2011
    Optiuni
    am avut o perioada pc-ul fara antivirus.


    apoi m-am hotarat sa instalez bitdefender total security 2011 trial si sa-mi cumpar si o licenta de un an.


    am facut niste oc la pc si am restartat de mai multe ori pc-ul(am avut si blocari, astea doar din cauza ca vroiam sa gasesc setarile cele mai stabile)


    dupa ce am terminat treaba asta am observat ca firewall-ul de la antivirus e dezactivat. l-am activat manual.


    dar dupa fiecare restart sau shut down firewall-ul e dezactivat si uneori zice ca antivirusul nu a fost niciodata updatat(un lucru fals)


    tin sa precizez ca a functionat ok o perioada.


    este instalat pe un ssd cu ahci activat.


    am facut si niste optimizari la windows 7 pe 64bits pt ssd gen: scoaterea indexului, defragmentari automate si inca cateva smecherii.


    poate careva sa ma lamureasca unde e problema si ce ar trebui sa fac?


    multumesc mult anticipat!


    salut!


    Soluția ( după a mea părere ) este următoarea:


    C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2011\supporttool.exe


    Rulează te rog acest utilitar care, după ceva timp de așteptare, va genera o arhivă. trimite-o suportului tehnic spre analiză și problema ți se va rezolva cu siguranță.


    Baftă!


    cu respect,


    Matei

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM