Expirare Licente

suselin
editat octombrie 2007 în Sta355ii de lucru

am avut instalat Bitdefender 8 plus cu licenta, am upgradat ulterior la vers 9 iar acum sunt la vers 10.


1-Ce perioada de gratie mai am cu aceasta licenta la aceasta versiune?


2-Pot incerca upgrade si la versiunea 2008 si daca dam la care anume (denumirile nu mai corespund, nu sunt nici sugestive)?

Comentarii

  • Salut suselin,


    Ti-am editat postul. Nu este nevoie sa scrii cu litere mari, pentru ca se vede foarte bine si daca scrii cu litere mici. In plus, scrisul cu litere mari este foarte obositor si inestetic.


    am avut instalat Bitdefender 8 plus cu licenta, am upgradat ulterior la vers 9 iar acum sunt la vers 10.


    1-Ce perioada de gratie mai am cu aceasta licenta la aceasta versiune?


    Licenta este valabila o perioada egala cu numarul de ani scris pe certificatul de licentiere. Perioada de valabilitate incepe din momentul in care ai folosit prima data licenta (pentru a inregistra un produs). Daca acea perioada de valabilitate (pe care nici eu, si nici altcineva nu are de unde sa o stie...doar tu stii de cand si pana cand este valabila licenta) nu a exprat, o poti folosi ana la expirare.


    Perioada de valabilitate, in BD v10, este afisata in Consola de administrare -> General -> Inregistrare.



    2-Pot incerca upgrade si la versiunea 2008 si daca dam la care anume (denumirile nu mai corespund, nu sunt nici sugestive)?


    Poti incerca, cu singura conditie ca licenta pe care o ai sa nu fi expirat. Daca licenta a expirat trebuie sa cumperi una noua si poti beneficia de o reducere (altfel, poti folosi BD2008 doar in perioada de trial, 30 de zile).


    Reducerea nu stiu exact cat este, insa poti contacta Live Assistance (sectiunea Customer care) si poti intreba exact in ce conditii si cat este redcerea.


    Upgrade-ul se poate face, gratuit, astfel:


    - BD AV -> BD AV


    - BD AV Plus si BD IS -> BD IS


    - BD Total Security este un produs nou si nu poate fi folosit decat daca cumperi o licenta noua pentru el.


    Cris.